23 Şubat 2020 Pazar
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi 2014 - 2015 Akademik Yılı Açılış ProgramıSende Paylaş

2014 - 2015 Akademik Yılı Açılış Programı

2014 - 2015 Akademik Yılı Açılış Programı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2202 Beğen : 0

Üniversitemizin 2014-2015 Akademik Yılı açılış töreni 20 Ekim 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 2014-2015 Akademik Yılı açılış dersi ise Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M.Hüsrev Subaşı tarafından verilecek. Dersin konusu "Kültür ve Sanat Mirasımızı Doğru Okumak."

2014-2015 Akademik Yılına 84 aktif programda 14 bine yakın öğrenciyle birlikte başladıklarını ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; "Üniversitemiz; ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra hayat boyu öğrenmenin tüm süreçlerinde de akademik faaliyetler sürdürerek istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Bilimle, halkla, sanatla bütünleşmeyi hedefleyen üniversitemizin bünyesinde; yedi fakülte, bir yüksekokul, sekiz meslek yüksekokulu, iki enstitü ile beş araştırma-uygulama merkezi bulunmaktadır.Üniversitemizin akademik ve fiziki olarak büyümesini destekleyen tüm iç ve dış paydaşlarıyla birlikte başarılarımızın devamı için 2014-2015 Akademik Yılında da çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Amasya Üniversitesinin 2014-2015 Akademik Yılı açılış töreni ile ilgili olarak da Prof. Dr. Metin Orbay; "Yeni akademik yıla, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı'nın 'Kültür ve Sanat Mirasımızı Doğru Okumak' konulu açılış dersiyle başlıyoruz.Üniversitemizin 2014-2015 Akademik Yılı coşkusunu bizlerle paylaşmak isteyen kurumlar, kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve tüm Amasyalılar törenimize davetlidir." açıklamalarında bulundu.

Tarih: 20 Ekim 2014 Pazartesi

Yer: Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezi

Saat: 14.00

Tören Programı

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

Açılış Konuşması

Prof. Dr. Metin ORBAY / Rektör

Protokol Konuşmaları

Açılış Dersi: "Kültür ve Sanat Mirasımızı Doğru Okumak"
Prof. Dr. M. Hüsrev Subaşı / Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi

Kokteyl

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : 2014, -, 2015, Akademik, Yılı, Açılış, Programı, Fatih, Sultan, Mehmet, Üniversitesi, Güzel, Sanatlar, Fakültesi, Dekanı, Prof., Dr., M., Hüsrev, Subaşı, Prof., Dr., Metin, Orbay, Kültür, ve, Sanat, Mirasımızı, Doğru, Okumak, MetinOrbay,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler