27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi 24 Kasım Öğretmenler Günü MesajıSende Paylaş

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2229 Beğen : 0

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul ettiği ve "24 Kasım Öğretmenler Günü" olarak kutlanan bu günde, başta Amasya Üniversitesi akademik camiası olmak üzere tüm eğitim çalışanlarının Öğretmenler Gününü kutladı.

Günümüzde bilimsel bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde eğitimcilere her zamankinden daha büyük görevler düştüğünü vurgulayan Prof. Dr. Metin Orbay, "Amasya Üniversitesi 'Marka Kentin, Marka Üniversitesi' olma yolunda tarihe ve ecdada karşı sorumluluk bilinci içerisinde Amasya'nın tarihte yerine getirdiği misyonu ve sorumluluğu ile ülkemizin çağdaş, dünyada öncü ve önder olması için, araştırma, öğrenme, sağlık ve eğitim ihtiyacına evrensel, bilimsel ve etik değerlerden ödün vermeden hizmet edecek aydın insanlar yetiştiren örnek bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemizin öğretmen eğitiminde 50. yılını ise geçtiğimiz aylarda büyük bir coşkuyla kutladık. Binlerce mezunumuz ülkemizin dört bir yanına birer eğitim neferi olarak çalışmaktadır. Kendini her zaman yenileyen, geliştiren öğretmenlerimizin sayesinde ülkemizin, daha ileri seviyelere taşınacağını düşünüyorum. Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye'nin en ücra köşelerinde bile bu vatana hizmet etmiş ve hizmet etmeye devam eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü canı gönülden kutluyorum" dedi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : 24, Kasım, Öğretmenler, Günü, Mesajı, Üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay, Cumhuriyetimizin, kurucusu, Mustafa, Kemal, Atatürk'ün, Başöğretmenliği, kabul, ettiği, bu, günde, Amasya, Üniversitesi, akademik, camiası, eğitim, çalışanlarının,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler