21 Ocak 2020 Salı
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi ABD’de Uzaktan Eğitim ZiyaretleriSende Paylaş

ABD’de Uzaktan Eğitim Ziyaretleri

ABD’de Uzaktan Eğitim Ziyaretleri

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2212 Beğen : 0

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Recep Çakır, uzaktan eğitimi çok etkin bir biçimde kullanan Amerika Birleşik Devletlerinin Chicago kentinde bulunan dünyaca ünlü birçok üniversiteye çalışma ziyaretleri gerçekleştirdi.

Uzaktan eğitim uygulamalarında güncel gelişmeleri yerinde incelemek amacıyla gerçekleştirdiği ziyaretler hakkında bilgi veren Dr. Çakır, ABD üniversitelerinde her programda birkaç dersin uzaktan eğitim yolu ile verildiğini, öğretim elemanlarının uzaktan eğitim sistemlerini etkili bir şekilde kullandığını ve öğrencilerin de bu imkanlardan etkin bir şekilde yararlandıklarını söyledi.

Uzaktan eğitim merkezlerinde kullanılan sistemleri ve stüdyoları inceleyen Çakır, "ABD, uzaktan eğitim imkanlarını dünyada oldukça yaygın olarak kullanan ve bu konuda önde gelen ülkelerde biri. Üniversitelerde öğrenciler en az bir dersi uzaktan eğitim sistemlerini kullanarak alıyor. Bunun yanında öğretim elemanları web destekli uzaktan eğitim sistemleri vasıtasıyla hemen hemen bütün derslerde ders içeriklerini, yardımcı kaynakları ve materyalleri öğrencilerle paylaşarak kampüs dışında da öğrencilerin yararlanmalarını sağlıyor; ayrıca tartışma forumları ve e-posta gibi sistemleri de etkin kullanarak öğrencilerle sürekli iletişim halinde bulunuyorlar "dedi.

Ziyaretin çok yararlı geçtiğini ifade eden UZEM Müdürü, uzaktan eğitim veya son zamanlarda yaygın olarak kullanılan e-öğrenme sistemlerinin eğitim-öğretim süreçlerinde artık çok yaygın olarak kullanıldığını ve üniversitemizde de sanal kampüs kapsamında uygulamaların yaygınlaştırılması gerektiğini bu kapsamda gerekli çalışmalara başlandığını belirtti. Ayrıca uzaktan eğitim sistemlerinin kullanımında öğretim elemanlarının aktif rol alması gerektiğini vurgulayan Çakır, uzaktan eğitim süreçlerinde öğretim elemanlarına ve öğrencilere daha fazla destek olunması gerektiğini ifade etti.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : ABD’de, Uzaktan, Eğitim, Ziyaretleri, UZEM, Müdürü, Yrd., Doç., Dr., Recep, Çakır, uzaktan, eğitimi, çok, etkin, bir, biçimde, kullanan, ABD'nin, Chicago, kentinde, bulunan, dünyaca, ünlü, birçok, üniversiteye, çalışma, ziyaretleri, gerçekleştirdi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler