10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Amasya Tarihine Yolculuk

Amasya Tarihine Yolculuk

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 2 Okunma : 2397 Beğen : 0

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 25 Ekim 2014 tarihinde düzenlenecek 'Amasya Tarihine Yolculuk' faaliyetiyle ilgili olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Amasya Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş'ü makamında kabul etti.

Amasya Üniversiteli öğrencilerin yaşadıkları şehrin tarihini daha yakından tanımalarına katkı sağlamak amacıyla geziyi düzenlediklerini söyleyen Amasya Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş, "Amasya'nın tarihi, kültürel, doğal ve sanatsal özelliklerini; ilimize dışardan gelen üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştireceğimiz 'Amasya Tarihine Yolculuk' gezi programı ile anlatmak istiyoruz. Gezimizi 25 Ekim 2014 Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Amasya tarihini daha yakında tanıyan bir üniversite gençliği oluşturmak temel amacımız. Faaliyetimize verdikleri destekten dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'a teşekkür ediyoruz. Bu tür faaliyetleri daha sık yapabilmeyi isteriz." dedi.

Öğrencilerimizin yüzde 80'inin Amasya dışından geldiğin vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Orbay; ''8 bin 500 yıllık tarihe sahip Amasyamızın tarihi, kültürel, doğal ve sanatsal özelliklerini her fırsatta gençlerimize anlatmalıyız, öğretmeliyiz. Anadolu'nun dünya kültür mirasına sunduğu eserleri gençlere iyi bir şekilde tanıtmalıyız ki sokaklarında dolaştıkları şehirlere sahip çıksınlar. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Amasya Gençlik Merkezine bu çalışmanızdan ve bizleri ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim. Şimdiden öğrencilerimize iyi gezmeler diliyorum.'' ifadelerni kullandı.

Amasya Tarihine Yolculuk gezi programında öğrencilerimiz Ferhat ile Şirin Âşıklar Müzesi - Ferhat Su Kanalı, Gök Medrese, Amasya Müzesi, Sultan 2. Bayezid Külliyesi - Minyatür - Amasya-EI Yazması Eserlerin gezdirilmesi, Yalıboyu Evleri -Şehzadeler Gezi Yolu, Pirler Parkı, Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Yavuz Selim Meydanı, Sabuncuoğlu Şerafettin Tıp Müzesi, Saraydüzü Kışla Binası, Büyükağa Medresesini görüp inceleme fırsatı bulabilecekler.

İrtibat: Amasya Gençlik Merkezi

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Amasya, Tarihine, Yolculuk, Ferhat, ile, Şirin, Âşıklar, Müzesi, Su, Kanalı, Gök, Medrese, Amasya, Müzesi, Sultan, 2.Bayezid, Külliyesi, Minyatür, Amasya, El-Yazması, Eserleri, Şehzadeler, Gezi, Yolu, Pirler, Parkı, Hazeranlar, Konağı,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler