10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Amasya Üniversitesi Öğrencilerinden 2014 DGS BaşarısıSende Paylaş

Amasya Üniversitesi Öğrencilerinden 2014 DGS Başarısı

Amasya Üniversitesi Öğrencilerinden 2014 DGS Başarısı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2498 Beğen : 0

Üniversitemiz meslek yüksekokullarından mezun olan onlarca öğrencimiz Dikey Geçiş Sınavını (DGS) kazanarak 4 yıllık bir lisans programına kayıt yaptırmaya hak kazandılar. Öğrencilerimizin DGS başarılarında akademisyenlerimizin öğrencileri sınavına yönelik motive etmeleri ve DGS sınavına yönelik üniversitemizin açtığı ücretsiz kurslar da etkili oldu.

Akademik yıl içerisinde meslek yüksekokullarımıza kayıt yaptıran ya da halen bir programa kayıtlı olan öğrencilerin bilmesi gereken önemli husus, DGS puanlarının hesaplanmasında mezun oldukları programın ağırlıklı ön lisans başarı puanı önemli yer tutmaktadır. Bu noktada üniversitemiz öğrencilerinin DGS'de göstermiş oldukları başarıda ön lisans başarı puanlarının yüksek olması, Matematik ve Türkçe gibi derslerde ücretsiz açtığımız kurslar ile akademisyenlerimizin DGS sınavlarına yönelik öğrencileri motive etmede gösterdikleri çabalar belirleyici oldu.

DGS Nedir?

Ön lisans diploması veren 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları ya da bu programlardan mezun olabilecek durumda olan adaylar, belirli şartları yerine getirdikleri takdirde, mezunu oldukları üniversitenin veya diğer üniversitelerin, alanlarıyla ilgili 4 yıllık programlarına ÖSYM'ce yapılan bu sınavı kazanmak koşuluyla geçiş yapabiliyor ve o bölümün lisans diplomasını alabiliyorlar.

DGS'de başarılı olarak bir lisans programına kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizden bazıları ve yerleştikleri lisans programları aşağıda verilmiştir. Öğrencilerimizi kutlar, bundan sonra ki akademik hayatlarında da başarılarının devamını dileriz.

Bazı Mezunlarımızın 2014 DGS Sonuçları için TIKLAYIN

(Kaynak:www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Amasya, Üniversitesi, Öğrencilerinden, 2014, DGS, Başarısı, Üniversitemiz, meslek, yüksekokullarından, mezun, olan, onlarca, öğrencimiz, Dikey, Geçiş, Sınavını, DGS, kazanarak, 4, yıllık, bir, lisans, programına, kayıt, yaptırmaya, hak, kazandılar,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler