10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Atama ve Teşekkür

Atama ve Teşekkür

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 3042 Beğen : 0

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından; Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne, Prof. Dr. Metin Orbay'ı yeniden atamıştır.

Üniversitemiz rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Metin Orbay bir teşekkür mesajı yayınladı. Prof. Dr. Metin Orbay yayınladığı mesajında, "Değerli çalışma arkadaşlarımın geniş katılımı, güven ve desteği, YÖK Başkanımız ve YÖK Genel Kurul üyelerimizin teveccühü ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı sonucunda ikinci defa Amasya Üniversitesi rektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın sevincini ve mutluluğunu bir kez daha yaşamaktayım. Bu onurlu göreve yeniden atanma sürecinde daima desteklerini gördüğüm iç ve dış tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunarım. "Hep Birlikte Daha İleriye..." parolası ile çıkmış olduğumuz bu yolda; başta şehrimiz, ülkemiz ve dünyadaki değişim, gelişim ve dönüşüm eğilimleri gözeterek "Marka Kentin, Marka Üniversitesi" olma yolunda faaliyetlerimizi planladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bu yolda tüm çalışanlarımızın akademik özgürlükleri doyasıya yaşadığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, analitik düşünen, bilimin ışığında yetişerek milli ve manevi hassasiyetleri olan yarınlarımızı şekillendirecek mezunlar veren bir üniversite gayreti içerisinde olduk ve bundan sonrada aynı çizgide devam edeceğiz. Bu anlamda, takdir edileceği üzere kısa zamanda çok mesafeler kaydettik. Üniversitemizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancımız tamdır. Rektörlüğe ikinci defa atanmam konusunda verilen bu kararın ülkemize ve üniversitemize hayırlı olmasını dilerken, bu göreve layık görüp teveccühlerini esirgemeyen tüm akademik ve idari personelimize, kurum, kuruluş ve aziz Amasya halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Atama, ve, Teşekkür, Üniversitemiz, rektörlüğüne, yeniden, atanan, Prof., Dr., Metin, Orbay, bir, teşekkür, mesajı, yayınladı., Prof., Dr., Orbay, yayınladığı, mesajında, Cumhurbaşkanımız, Türkiye, Cumhuriyeti, Amasya, Üniversitesi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler