10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Başbakan Davutoğlu'nun Katılımıyla Toplu AçılışSende Paylaş

Başbakan Davutoğlu'nun Katılımıyla Toplu Açılış

Başbakan Davutoğlu'nun Katılımıyla Toplu Açılış

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 3468 Beğen : 0

Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Yavuz Selim Meydanında gerçekleştirilen 'Toplu Açılış Programı'nda Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu binası da hizmete açıldı. 2014-2015 akademik yılında yüzde 100 doluluk oranı ile eğitim öğretime başlayan Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokul binası Rönesans Holding'in katkılarıyla üniversitemize kazandırıldı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, milletvekilleri, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay da katıldı.

Başbakan Davutoğlu, şehir meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye ve dünya gündemine dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Davutoğlu, konuşmasının ardından beraberindeki bakan ve milletvekilleriyle, aralarında Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulunun da bulunduğu yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışını gerçekleştirdi. Davutoğlu, "Amasya her güzel hizmete layıktır. İnşallah daha birçok hizmete de vesile olması duasıyla ve bu taahhütle Hayırlı Olsun' diyorum." sözleriyle açılış kurdelesini kesti. Toplu açılış töreni öncesinde Başbakan Davutoğlu, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokul binasına da katkılarda bulunan Rönesans Holding Yönetim Kurulu üyesi Kamil Akın'a eğitime katkılarından dolayı hediye takdim etti.

Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen "Toplu Açılış Programı"nda hizmete açılan Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu ile ilgili olarak bir değerlendirme yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Rönesans firmasının taahhütü ile Amasya Valiliği ve üniversitemiz geçtiğimiz yıl bir protokol imzaladı. Bu protokole göre yaklaşık maliyeti 1.950.551 TL olarak öngörülen Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu inşaatına 1 Temmuz 2013 tarihinde başlandı ve 27 Haziran 2014 tarihinde de inşaat çalışmaları tamamlandı. Yüksekokul 12 dersliği, 15 ofisi, 2 laboratuvarı, yemekhanesi, konferans salonu, kantini ile birlikte 26 dönüm üzerine,3200 m2yibulan kapalı alanıyla üniversitemize teslim edildi. Yüksekokulumuz, 2014-2015 Akademik Yılında Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümleri ile yüzde 100 doluluk oranıyla eğitim öğretime de başladı.Yerel paydaşlarımızın büyük katkılarla birlikte, Yeşilırmak vadisi üzerine kurulmuş Taşova ilçesine bir yüksekokulu kazandırmış olduk. Sık sık vurguladığımız gibi üniversitemiz bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bu değişim ve dönüşümü, iç paydaşlarımız kadar, üniversitemize katkı sağlayan baştaBaşbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğluolmak üzere, Valimiz, Amasya milletvekilleri, belediye başkanımız, işadamlarımızve tüm Amasyalılarla birlikte başarıyoruz.Yüksekokul inşaatınınyapımını üslenenRönesans Holding'e yükseköğretime,üniversitemize veTaşova'ya yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum." dedi.

"Osmanlı fetret dönemini burada yaşar, tekrar tanzimini de burada yaşar, cumhuriyette Amasya Tamimi de burada deklare edilir. Bir formül gibi cumhuriyete geçişin, 'Milletin istiklalini ancak milletin karar ve azmi kurtaracaktır' ifadesi aslında bugünkü siyasetimizin de temelini dokuyan bir ifadedir" sözleri ile Amasya'nın tarihin her döneminde önemli bir şehir olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, Amasya programı kapsamında belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Başbakan, Davutoğlu'nun, Katılımıyla, Toplu, Açılış, Başbakanımız, Prof., Dr., Ahmet, Davutoğlu, AhmetDavutoğlu, YavuzSelim, Meydanı, Rönesans, Holding, Taşova, MetinOrbay, NaciBostancı, EfkanAla, HalilÇomaktekin, AmasyaTamimi, Otobüs, Kaptanlığı,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler