23 Şubat 2020 Pazar
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin İzindeSende Paylaş

Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin İzinde

Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin İzinde

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2441 Beğen : 0

Teknoloji Fakültesi tarafından merkezi Paris'te bulunan Orange Firması İş Telekomünikasyonu Proje Müdürü Ohannik Akopcan tarafından 'Cloud Computing' ve 'Mühendis ve Araştırmacılar İçin Matematiğin Kurumsal Yönleri' konulu iki ayrı seminer düzenlendi. Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminerlere akademik personelin yanı sıra Teknoloji Fakültesi ve Teknik Bilimler MYO öğrencileri de katıldı.

İletişim teknolojisinin gelişimini, kurumsal ve bireysel kullanılan bilişim sistemlerinin hukuki ve sosyal boyutlarını bir bütün olarak ele almak gerektiğini anlatan Ohannik Akopcan, "Geçmiş çağlarda teknoloji olmasa da iletişim daima var olmuştur. Bilinen en etkili iletişim biçimi, insanların yüz yüze konuşarak kurdukları iletişimdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iletişim hızlandı, kolaylaştı. İnsanlar, geçmiş çağlarda çok zor koşullarda iletişim sağlıyorlardı. Öğneğin, Amerikan Kızılderilileri dumanla iletişim kuruyorlardı. Yazının gelişimi mektubu, mektup ise posta güvercinlerinin eğitimini beraberinde getirdi. 1840′larda telgraf kullanılmaya başlandı; sonra telefon ve radyo gelişti. Ve artık günümüzde telefon, televizyon, internet teknolojileri, günlük yaşantımızın vazgeçilmez birer parçası oldular'' dedi.

Gelişen teknolojinin insan sağlığını olumsuz etkilediğine de değinen Akopcan; ''Özellikle cep telefonu olabildiğince kulaklıkla kullanılmalıdır. Cloud Computing yani 'bulut bilişim' dediğimizde, kullanıcıların yani bizlerin bulundukları yerlerden; bilişim hizmetine ulaşıyor olmamızdır. Bulut Bilişim ile yapılacak sözleşmelerde, verilerin hangi ülkede toplandığını öğrenmeli ve sözleşmeleri o ülkenin hukukuna uygun olarak düzenlemeliyiz. Ayrıca, verilerin geri alınıp alınmayacağı konusuna da dikkat etdilmelidir. Karşılıklı diyalog içinde gerçekleştirilen bu tarz seminerlerle öğrenciler açısından bilimin daha anlaşılır kılınabileceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Seminerlerin ardından Orange Firması İş Telekomünikasyonu Proje Müdürü Ohannik Akopcan'a Teknoloji Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Metin Yavuz tarafından bir plaket takdim edildi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Bilimsel, ve, Teknolojik, Gelişmelerin, İzinde, Teknoloji, Fakültesi, tarafından, merkezi, , Paris'te, bulunan, Orange, Firması, İş, Telekomünikasyonu, Proje, Müdürü, Ohannik, Akopcan, tarafından, Cloud, Computing, Mühendis,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler