10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Dr. Seher Tekin Okuma Salonu AçıldıSende Paylaş

Dr. Seher Tekin Okuma Salonu Açıldı

Dr. Seher Tekin Okuma Salonu Açıldı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2340 Beğen : 0

2014 -2015 akademik yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerimizin kullanımına sunulan Dr. Seher Tekin Okuma Salonu şimdiden öğrencilerimizin uğrak yeri oldu. Aynı anda 150 öğrenciye hizmet verme kapasitesine sahip olan Dr. Seher Tekin Okuma Salonu ismini ise 27 Ocak'ta kaybettiğimiz Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Seher Tekin'den alıyor.

Dr. Seher Tekin Okuma Salonunun, Amasya Üniversitesinin tüm öğrencilerine açık olduğunu belirten Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Gökdere; daha önce kantin olarak kullanılan alanın yapılan çalışmalar sonunda okuma salonuna dönüştürüldüğünü söyledi. Aynı anda onlarca öğrencimizin çok ferah ve nezih bir ortamda ders çalışabilecekleri, bilgisayar ve internet hizmetlerinden aktif olarak yararlanabileceklerini ifade eden Prof. Dr. Gökdere okuma salonunun hafta içi saat 24.00'e kadar açık kalacağını, talep gelmesi durumunda ise sınav dönemlerinde 24 saat açık olabileceğini kaydetti.

Uzun yıllar Yrd. Doç. Dr. Seher Tekin ile mesai arkadaşlığı yapmış Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökdere okuma salonuna Dr. Seher Tekin isminin verilmesini ise şu sözlerle açıkladı: ''1994 yılında fakülteye beraber başladığımız Seher Hocamızın vefatıyla çok üzüldük. Öğrencilerinin Seher Hocamıza yakıştırdığı 'Seher Anne' sözünden yola çıkarak anne kucağı gibi sıcak, samimi bir ortam oluşturmak istedik. İnşallah öğrencilerimiz güzel bir şekilde buradan istifade ederler'' dedi.

Sınıf Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerimizden Gözde Temel; Dr. Seher Tekin Okuma Salonunu ders çalışmak ve kitap okumak için ziyaret ettiğini, sınav zamanlarında ise daha sık geleceğini ifade etti. Günlük gazeteleri de takip edip gündem hakkında bilgi sahibi olduğunu ifade eden öğrencimiz proje ödevlerini okuma salonunda yer alan bilgisayarlarda hazırlayacağını söyledi.

Dr. Seher Tekin Okuma Salonunu sıklıkla ziyaret eden öğrencilerimizden Bilgisayar ve Öğretim Teknikleri Eğitimi Bölümü öğrencisi Tolga Karaman ise ; ''Seher Hocamız üniversitede çok sevilen, sayılan bir hocaydı, yokluğunu hala hissediyoruz. Okuma salonuna hocamızın isminin verilmesi beni hem duygulandırdı hem de gururlandırdı; üniversitemizin hassasiyetlerimize değer vermesi çok hoşuma gitti. Seher Hocamız öğretmenliğinde bize çok şey öğretti. Okuma salonuna gidip araştırma yaptığımızda, Bülten'i takip edip, dergileri okuduğumuzda Seher Hocamızı yanımızda gibi hissedeceğiz. O aramızda olmasa da bize yine çok şey öğretmeye devam edecek'' sözleriyle duygularını ifade etti.

İnternet bağlantısı, çeşitli dergiler ile günlük gazetelerin mevcut olduğu Dr. Seher Tekin Okuma Salonunda öğrencilerimizin kitap okuma, ders çalışma alanlarının yanı sıra grup olarak okuma etkinliği yapabilecekleri bir alan ile internet bağlantısının da olduğu bilgisayarlar bulunuyor.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Dr., Seher, Tekin, Okuma, Salonu, Açıldı, Dr., Seher, Tekin, Okuma, Salonu, ismini, ise, 27, Ocak'ta, , kaybettiğimiz, Eğitim, Fakültesi, İlköğretim, Bölümü, Öğretim, Üyelerimizden, Yrd., Doç., Dr., Seher, Tekin'den, alıyor,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler