23 Şubat 2020 Pazar
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Dünya Fizikçileri Amasya’da BuluştuSende Paylaş

Dünya Fizikçileri Amasya’da Buluştu

Dünya Fizikçileri Amasya’da Buluştu

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2071 Beğen : 0

Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Cezayir gibi dünyanın birçok ülkesinden gelen bilim insanları Amasya'da düzenlenen 'Uluslararası Moleküler Elektronik Yapı- MES 2014 Çalıştayı'nda buluştu. Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde başlayan çalıştayın resmi açılış töreni de gerçekleştirildi. 60'ı yabancı olmak üzere 100'e yakın bilim adamının katıldığı uluslararası çalıştay 5 Eylül 2014 Cuma günü sona erecek.

Çalıştay resmi açılış konuşmasını Fransa Pascal Enstitüsünden Philip E. Hoggan gerçekleştirdi. Hoggan; Amasya'da bulunmaktan ve Amasya Üniversitesinin ev sahipliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, çalıştayın toplanma gerekçelerini de özetleyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Çalıştay düzenleme kurulu başkanlığını üstlenen üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Telhat Özdoğan;''Uluslararası Moleküler Elektronik Yapı Çalıştayı ile bu alanda çalışan bilim insanlarına güncel konuları tartışma imkânı sağlandı. Aynı zamanda çalıştay ile yerli ve yabancı araştırmacılara ileriye dönük ortak çalışma ve araştırma yapma fırsatı da doğacaktır'' ifadelerini kullandı.

Konuklarla akşam yemeğinde bir araya gelen ve konuşmasını İngilizce olarak gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay; "Moleküler Elektronik Yapı Çalıştayı-MES 2014 kapsamında, alanında uzman birçok akademisyeni üniversitemiz çatısı altında bir araya getirdi. Çalıştayın süreceği 5 gün boyunca; açık elektron korelasyon son gelişmeleri, ekstrapolasyon yöntemleri ve moleküller ve katılar için kuantum fiziği yeni yöntemler üzerinde moleküler entegrasyon başlıklarında sunumlarını gerçekleştirecekler" dedi.

Cuma günü sona erecek çalıştay sonrasında sonuç bildirgesinin yayınlanması bekleniyor.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Dünya, Fizikçileri, Buluştu, Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Cezayir, gibi, dünyanın, birçok, ülkesinden, gelen, bilim, insanları, Amasya'da, düzenlenen, Uluslararası, Moleküler, Elektronik, Yapı, MES, 2014, Çalıştayında, buluştu,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler