19 Eylül 2019 Perşembe
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Dünya Fizikçilerini Buluşturan Çalıştay Sona ErdiSende Paylaş

Dünya Fizikçilerini Buluşturan Çalıştay Sona Erdi

Dünya Fizikçilerini Buluşturan Çalıştay Sona Erdi

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 1974 Beğen : 0

Moleküler Elektronik Yapı Çalıştayı-MES 2014 kapsamında, alanında uzman birçok akademisyenin üniversitemiz çatısı altında bir araya geldiği çalıştay sona erdi. Çalıştayın sürdüğü 5 gün boyunca; açık elektron korelasyon son gelişmeleri, ekstrapolasyon yöntemleri ve moleküller ve katılar için kuantum fiziği yeni yöntemler üzerinde moleküler entegrasyon başlıklarında son derece faydalı sunumlar gerçekleştirildi. Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan çalıştaya Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Cezayir gibi dünyanın birçok ülkesinden gelen 60'ı yabancı olmak üzere 100'e yakın bilim insanı katıldı.

Çalıştay düzenleme kurulu başkanlığını üstlenen üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Telhat Özdoğan çalıştay sonrasında yaptığı değerlendirmede; ''Uluslararası Moleküler Elektronik Yapı Çalıştayı ile bu alanda çalışan bilim insanlarına güncel konuları tartışma imkânı sağlandı. Aynı zamanda çalıştay ile yerli ve yabancı araştırmacılara ileriye dönük ortak çalışma ve araştırma yapma fırsatı da doğmuştur'' ifadelerini kullandı.

Çalıştay kapanış konuşmasını Fransa Pascal Enstitüsünden Philip E. Hoggan gerçekleştirdi. Hoggan; Amasya'da bulunmaktan ve üniversitemizin ev sahipliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, çalıştayın toplanma gerekçelerini de özetleyerek tüm katılımcılara teşekkür etti. Katıldıkları poster bildirileriyle ödüle layık görülen Japonya, Arjantin ve biri de ülkemizden olmak üzere 3 katılımcıya üniversitemiz tarafından çeşitli ödüller verildi.

Çalıştay sonrasında sonuç bildirgesinin yayınlanması bekleniyor.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak:www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Dünya, Fizikçilerini, Buluşturan, Çalıştay, Sona, Erdi, Amasya, Üniversitesi, Eğitim, Fakültesi, Kongre, ve, Kültür, Merkezindeki, çalıştaya, Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa, Cezayir, gibi, dünyanın, birçok, ülkesinden, bilim, insanı,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler