10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Dünya Gıda Gününde Anlamlı ZiyaretSende Paylaş

Dünya Gıda Gününde Anlamlı Ziyaret

Dünya Gıda Gününde Anlamlı Ziyaret

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2277 Beğen : 0

Suluova Meslek Yüksek Okulu Gıda İşleme Bölümü öğrencileri ve öğretim görevlileri Dünya Gıda Günü dolayısıyla ilçedeki bazı okulları ziyaret ederek yaklaşık 400 öğrenciye gıda güvencesi, gıda güvenliği, yeterli ve dengeli beslenme, hijyen ve sanitasyon gibi konularda bilgilendirmelerde bulundular.

Kişinin yaşına, cinsiyetine, çalışma ve özel durumuna göre ihtiyacı olan enerji ve besin öğelerinin her birinden yeterli miktarlarda beslenmesi gerektiğini anlatan Suluova Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü öğretim görevlilerinden Fadime Seyrekoğlu; kızlarda 10-11 erkeklerde ise 11-14 yaş arasında büyümenin çok hızlı olduğu ve bunun için daha fazla enerji, vitamin, mineral ve proteine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Fast-foot, alkol, şeker, çay, kahve, rafine edilmiş ve işlenmiş yiyeceklerin beyine zarar verdiğine dikkat çeken Seyrekoğlu, insan beyninin gelişimi için lifli sebzeler, fındık, meyve, yumurta, buğday ve balık gibi besinlerin tüketilmesi gerektiğini ifade etti.

Temizlik, hijyen, kirlenme gibi konularda öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Seyrekoğlu, açıkta bulunan ve açık alanda satılan hiçbir gıdayı almamalarını öğütleyerek el, vücut ve diş temizliği konularında öğrencileri bilgilendirdi.

Öğretim görevlilerimiz ve öğrencilerimiz ziyaret ettikleri okullardaki öğrencilere simit, ayran ikram edip birer tane de diş macunu hediye ettiler.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Dünya, Gıda, Gününde, Anlamlı, Ziyaret, Suluova, Meslek, Yüksek, Okulu, Gıda, İşleme, Bölümü, öğrencileri, ve, , öğretim, görevlileri, Dünya, Gıda, Günü, dolayısıyla, ilçedeki, bazı, okulları, ziyaret, etti, Fast-foot, alkol, şeker, çay, kahve,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler