30 Mart 2020 Pazartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Eski Otogar Alanı Üniversitemize DevredildiSende Paylaş

Eski Otogar Alanı Üniversitemize Devredildi

Eski Otogar Alanı Üniversitemize Devredildi

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2289 Beğen : 0

Mülkiyeti Amasya Belediyesinde olan eski otogar binasının yer aldığı 18 bin 945 metrekarelik alan, Amasya Üniversitesine devredildi. Amasya Tapu Müdürlüğünde gerçekleştirilen programa Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay katıldı.

Tapu devir-teslim programında, şehrimizin gelişmesi daha da güzelleşmesi için büyük bir gayret ve çalışma içerisinde olduklarını ve hayal olan pek çok projeyi gerçekleştirdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Cafer Özdemir; "Üniversitemiz başta olmak üzere tüm paylaşımlarımız ile işbirliğimiz Amasya'nın gelişimi için hız kesmeden çalışmalarımız devam ediyor. Üniversitemiz son dönemlerde, kısa sayılabilecek bir zaman diliminde, hem akademik ve fiziki yapılarıyla kurumsallaşmış hem de şehirle bütünleşmiş bir üniversiteye dönüşmüştür. Amasya Üniversitesi, Amasya'nın sanayicisiyle, iş adamlarıyla, esnafıyla ortak akıl üreterek istihdam odaklı büyümeyi kendisine hedef edinmiştir. Amasya gibi kültürel, tarihsel ve sanatsal derinliği olan bir şehre Amasya Üniversitesinin kampüs üniversitesi olmasından ziyade şehirle bütünleşmiş bir üniversite olması en büyük dileğimizdi. Bunu büyük oranda başardığımızı görüyorum. Bizim belediyecilik anlayışımız, İlimizdeki tüm eğitim kurumlarımızın ve bu kurumlardan eğitim alan tüm öğrencilerimizin daha kaliteli ve daha çağdaş bir şekilde eğitimlerini sürdürmeleri için destek olmaya devam etmek yönündedir. Genç üniversitemizin kadrolarını özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bugün kamulaştırma yoluyla 18.945 m2'lik bir alana sahip olan eski otogarı üniversitemize devrettik. Kalkınma Bakanlığımız tarafında uygun görülen ve tarafımıza ödenen bedeli Amasyalı hemşerilerimize daha iyi hizmetler üretmek için kullanacağız. Üniversitemizde bu alanı önemli bir sağlık merkezi haline getireceği umudu ile bu alanın kullanımı noktasında tüm Amasyalılara hayırlı ve uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Şehrin tüm paydaşlarıyla valiliğimizle, belediyemizle, sivil toplum örgütlerimizle uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Amasya Üniversitesi; Sağlık Yüksekokulu, Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO ve son dönemlerdeki yapılandırma çalışmalarını hızlandırdığı Tıp Fakültesi ile sağlık sektörüne ağırlık vermeye başlamıştır. Valiliğimiz ile yaptığımız işbirliği protokolü kapsamında, yaptığımız akademik kadro atamaları ile birlikte Sağlık Bakanlığı Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi; Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Araştırma ve Uygulama Hastanesine dönüştü. Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesine öğrenci alabilmek için ise fakülte binasını ve diğer akademik alt yapı hizmetlerini tamamlamamız gerekiyor. Tıp Fakülteleri zor ve maliyet gerektiren programlardır. Mülkiyeti belediyemize ait olan eski otogarı alanını Kalkınma Bakanlığımızın destekleriyle üniversitemize tahsisini bugün gerçekleştirdik. Bu noktada, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz'a Amasya'mıza Tıp Fakültesinin fiziksel altyapısında önemli bir yer tutacak olan bu kıymetli arazinin kazandırılması çalışmalarında verdiği bu büyük desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Amasya'yı, sokaklarında üniversitemiz öğrencilerinin dolaştığı Marka Şehrin, Marka Üniversitesi yapma çabası içinde olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum. Ve üniversitemizin gelişmesine desteklerini sunan başarılı belediyecilik hizmetlerini takdir ettiğimiz Belediye Başkanımız Cafer Özdemir'e, valimize, milletvekillerimize ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.

İÇERİK RESİMLERİ

Atılan imzaların ardından eski otogar alanının tapusu Amasya Üniversitesine teslim edildi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Mülkiyeti, Amasya, Belediyesinde, olan, eski, otogar, binasının, yer, aldığı, 18bin945, metrekarelik, alan, Amasya, Üniversitesine, devredildi, Amasya, Belediye, Başkanı, Cafer, Özdemir, Prof., Dr., Metin, Orbay,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler