27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Finlandiyalı Akademisyenler ÜniversitemizdeSende Paylaş

Finlandiyalı Akademisyenler Üniversitemizde

Finlandiyalı Akademisyenler Üniversitemizde

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2266 Beğen : 0

Erasmus Değişim Programı kapsamında üniversitemizde bulunan Finlandiyalı akademisyenler Anna-Mari Karien ile Sirpa Sahinjoki Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerine ders verdiler. Saima Üniversitesinden gelen akademisyenler İngilizce olarak yaptıkları derslerinde öğrencilerimizin derse katılımından oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Öğrencilerimizin yabancı öğretim elemanlarından ders almalarının vizyonlarını değiştirdiğini ve genişlettiğini söyleyen Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran; ''Turizm faaliyetlerinin yoğunluğu bakımından öğrencilerimizin çalışma alanı uluslararası arena ve öğrencilerimiz dünyanın her yerinde çalışabiliyorlar. Hong Kong, Rusya, Avrupa ülkeleri gibi dünyanın her yerinde çalışan öğrencilerimiz var. Bu sebeple öğrencilerimizin yabancı öğretim elemanlarıyla tanışmalarını önemsiyoruz. Saima üniversitesiyle ise iyi bir ortaklığımız var. Öğrenci ve öğretim elemanı değişiminden etkin olarak faydalanıyoruz.'' dedi.

Finlandiyalı akademisyenlerin Finlandiya turistik değerleri ve Saima Üniversitesi eğitim programları hakkında öğrencilere bilgi verdiğini söyleyen Baldıran; yabancı öğretim elemanlarının bir hafta boyunca katılacakları derslerin bir kısmının laboratuvar ortamında uygulamalı yapılacağını, öğrencilerin internet ortamında hazırladıkları ödevlerinin sunumunu ise İngilizce yapacaklarını söyledi.

Finlandiya ve Türkiye eğitim siteminin birbirine benzediğini ifade eden Saima Üniversitesi Öğretim Elemanı Anna-Mari Karien; Amasya Üniversitesinde bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve kültürel etkileşimin turizm öğrencileri açısından çok önemli bir unsur olduğunu söyledi. Üniversitemizi modern ve donanımlı bulduğunu belirten Karien, Turizm ve Otelcilik Programı öğrencilerinin meraklı, rahat ve her şeyi öğrenmeye çalıştıklarını kaydetti.

Üniversitemizin aralarında Finlandiya'nın da bulunduğu 11 ülke ile Erasmus Değişim Programı anlaşması bulunuyor.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Finlandiyalı, Akademisyenler, Üniversitemizde, Erasmus, Değişim, Programı, kapsamında, üniversitemizde, bulunan, Anna-Mari, Karien, ile, Sirpa, Sahinjoki, Sosyal, Bilimler, Meslek, Yüksekokulu, Turizm, Otel, İşletmeciliği, Saima, Üniversitesi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler