10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ZiyaretiSende Paylaş

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ziyareti

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ziyareti

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2357 Beğen : 0

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay'ı makamında ziyaret ederek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen Üniversitelerarası Deplasmanlı Spor Ligi (ÜNİLİG) faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve ortak yürütülebilecek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Görüşmede, Amasya'da bulunan ve farklı kurumlara ait spor tesisleri arasında koordinasyonların sağlanarak, bu tesislerin daha aktif kullanılması gerektiği vurgulandı. Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, boks, güreş ve diğer spor dallarında ilimizi temsil edecek ulusal ve uluslararası sporcuların yetiştirilmesinin hedeflenmesi gerektiği de ifade edildi. ÜNİLİG'in üniversiteli sporcuların sadece sportif gelişimlerini değil, sosyal ve kültürel gelișimlerine de katkı sağlamayı amaçlayan bir spor organizasyonu olduğu da anlatıldı. Acar, 2013-2014 sezonunda 9 branşta yapılan ÜNİLİG faaliyetlerine yaklaşık 700 antrenör, 350 üniversite yöneticisi ile 1000'e yakın hakem ve federasyon yöneticisinin yanı sıra 5191 üniversiteli sporcunun katıldığını sözlerine ekledi.

En alt yaş gruplarından başlayarak toplumun her kesiminde sporun bütün dallarının bir yaşam tarzı haline gelmesini istediklerini dile getiren Prof. Orbay, üniversitemizde 200 civarında lisanslı sporcu öğrencimiz bulunduğunu söyleyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Gençlik, Hizmetleri, ve, Spor, İl, Müdürü, Ziyareti, Gençlik, Hizmetleri, ve, Spor, İl, Müdürü, Erdin, Acar, üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay'ı, makamında, ziyaret, etti,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler