27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'ya ZiyaretSende Paylaş

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'ya Ziyaret

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'ya Ziyaret

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 3 Okunma : 3299 Beğen : 0

İlimiz Valisi İ. Halil Çomaktekin Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette kendisine Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın yanı sıra Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, yüksekokulumuza ismini veren hayırsever Hasan Duman ve bazı kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de eşlik etti.

Öğrencilerimiz Tüm Soruları Bildi

Gümüşhacıköy MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri ve yüksekokul personelinin karşıladığı Çomaktekin, Orbay ve beraberindekiler yüksekokulda incelemelerde bulunup öğrencilerimizle sohbet ettiler. Vize sınavları haftasında bulunan öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Çomaktekin öğrencilerimize vergi, maliye, finans gibi konuları kapsayan sorular sordu. Sorduğu sorulara tam cevaplar alan Çomaktekin, Rektörümüze dönerek''Gençlerimizi iyi yetiştirmişsiniz, öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. Daha önce kaymakam olarak görev yaptığım bu güzel ilçenin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimine çok büyük katkılar sağladığını yakinen takip ettiğim meslek yüksekokulumuz her geçen gün gelişiyor. Bizler de finans, bankacılık, sigortacılık gibi sektörlere donanımlı elemanlar yetiştirecek yüksekokulumuzun gelişimi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz''dedi.

Gümüşhacıköy Tüm Türkiye'ye Örnek oldu

Yüksekokulumuzun 2011-2012 akademik yılında eğitim-öğretim faaliyetlerine başladığını ve çok kısa süre içerisinde akademik ve idari yapılanmasını tamamlayarak örnek bir meslek yüksekokulu durumuna geldiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Orbay; Hasan Duman'ın bu süreçte önemli katkıları olduğunu ve yüksekokulumuza ismini verildiğini kaydetti. Meslek yüksekokulunun Gümüşhacıköy ilçesinin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına önemli katkılar sunduğunu söyleyen Orbay; ''Yüksekokulumuz istihdam noktasında önemli alanlar açmıştır. Özellikle millet-devlet kaynaşmasının geldiği noktayı görmek adına Gümüşhacıköy ilçemiz tüm ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarına güzel ve önemli bir örnek olarak karşımızda durmaktadır. Finans, bankacılık, sermaye piyasası ve yerel yönetimler üzerine kümelenen yüksekokulumuz ilçemizin en gözde eğitim kurumudur. Bu sürece katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz'' ifadelerini kaydetti.

Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Turgut İleri ise, 770 öğrencili yüksekokulun iki bölüm 5 program ve 13 öğretim görevlisiyle eğitim öğretim hayatına devam ettiğini belitti.

Esnaf: Üniversiteliler Geldi, Her Yer Şenlendi

Gümüşhacıköy programı kapsamında halkla buluşan Vali Çomaktekin, Rektörümüz Orbay ve kurum amirleri esnafı da ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet ettiler. Vatandaşlar ve ilçe esnafı 2011 yılında açılan yüksekokulun kültürel ve sosyal anlamda ilçeye büyük katkı sağladığını, ciddi bir canlanmanın olduğunu ifade ettiler. İlçenin en büyük marketlerinden birini işleten Zeynel Çalışkan isimli esnaf ise ilçe halkı ve esnafın öğrencilere daha hoşgörülü ve kucaklayıcı davranmaları anlamda ilçenin yetkili kurumlarınca bilinçlendirici bir seminer verilmesinin anlamlı olacağını kaydetti. Çalışkan; ''Öğrencilerin gelip okuması ilçeye tek başına bir katkı sağlamıyor, gençlerin burada yaşatılması, huzurlu olmalarının sağlanması ve sadece bir gelir kapısı olarak görülmemesi gerekiyor. Yüksekokul açıldığından beri öğrencilerimiz ilçeye bir canlılık kattı, bunu kıymetini Gümüşhacıköy olarak bilmeliyiz'' cümleleriyle duygularını ifade etti.

İÇERİK RESİMLERİ

Ziyaret kapsamında Vali Çomaktekin, Rektörümüz ve beraberindekiler ilçe kurumlarını ve bazı kültürel ve tarihi mekanları da ziyaret ederek geziyi noktaladılar.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Gümüşhacıköy, Hasan, Duman, MYO'ya, Ziyaret, İlimiz, Valisi, İ.Halil, Çomaktekin, Gümüşhacıköy, Hasan, Duman, Meslek, Yüksekokuluna, bir, ziyaret, gerçekleştirdi, Ziyarette, kendisine, Rektörümüz, Prof., Dr., Metin, Orbay'ın, yanı, sıra, Gümüşhacıköy,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler