7 Aralık 2019 Cumartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Hedef: Mesleki Turizm Eğitiminde Kaliteyi ArttırmakSende Paylaş

Hedef: Mesleki Turizm Eğitiminde Kaliteyi Arttırmak

Hedef: Mesleki Turizm Eğitiminde Kaliteyi Arttırmak

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 1936 Beğen : 0

"Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVETII) Meslek Yüksekokulları Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüne Ait Dersler İçin E-Öğrenme Materyallerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması Projesi" açılış toplantısı Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın yanı sıra Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek ile Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran ve çok sayıda akademisyen ile öğrenci katıldı.

Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen projenin sunumlarını Proje Yürütücüsü Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek ile Proje Koordinatörü Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran tarafından gerçekleştirildi.

''İletişime ve Değişime Açık Bir Meslek Yüksekokuluyuz''

Meslek yüksekokul olarak gerçekleştirdikleri ve devam eden projelerde toplam 732.777 Euro Avrupa Birliği fonu kullandıklarını söyleyen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokul Müdürü ve Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Ergün Şimşek, "Meslek Yüksekokulumuzda 5 bölüm ve 8 program mevcut olup, 2014-2015 Akademik Yılında toplam 1785 öğrencimiz eğitim öğretim görüyor. Şimdiye kadar öğrenim ve iş tecrübelerini amacıyla yurt dışına 70 öğrencimizi gönderdik. 18 öğretim elemanımız ders vermek amacıyla çeşitli ülkelere gitti ve Finlandiya-Saimaa Üniversitesinden 9 öğretim elamanı da bizim derslerimize konuk oldu. Mesleki eğitim-öğretimde mezunlarına uygulama becerisi kazandırma yetkinliği ile ulusal ve uluslararası düzeyde adından söz ettiren; iletişime ve değişime açık bir meslek yüksekokuluyuz. 'Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVETII) Meslek Yüksekokulları Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümüne Ait Dersler İçin E-Öğrenme Materyallerinin Geliştirilmesi ve Uygulanması Projesi'ni 31 Ağustos 2015 tarihinde bitirmeyi hedefliyoruz." dedi.

''Mesleki ve Teknik Eğitimi Cazip Hale Getirmeye Çalışıyoruz''

Mesleki ve teknik eğitimi öğrenciler için cazip hale getirmek için çalıştıklarını vurgulayan Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Şerif Baldıran, "AB hedefleri doğrultusunda mesleki ve teknik eğitimin içerik ve niteliğinin iyileştirilmesi yolu ile mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılması, öğrencilerin motivasyonu ve başarısının artırılması, mezunların yeteneklerinin sektörün ihtiyaçlarına uygun hale getirilmesi, turizm sektörünün kalifiye ara elemana kolaylıkla ulaşmasının sağlanması, öğretim elemanı-öğrenci-turizm işletmeleri arasında etkin iletişimin sağlanması projenin amaçları arasında yer alıyor. Meslek Yüksekokullarındaki Turizm ve Otel İşletmeciliği, Aşçılık ve İkram Hizmetleri programlarında okutulan İKMEP programı kapsamındaki mesleki dersler için gerekli ders planları, ders içeriklerini ve dersler için e-öğrenme eğitim araçları, ödev formatları ve yardımcı kaynakların hazırlanması ve bunların oluşturulacak bir WEB sayfasından açık kaynak olarak sunulması ve taraflar arasında iletişim ve işbirliğinin sağlanması da projenin özel hedefleri arasında bulunuyor.Projeye verilen hibe miktarının yüzde 85'i Avrupa Birliği bütçesinden karşılanırken yüzde 15'i ise Türkiye Cumhuriyeti bütçesinden karşılanmaktadır. Nihai hedefimiz mesleki turizm eğitiminde kaliteyi arttırmaktır. Projemize destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. " cümleleriyle projenin amaçlarını ve hedefini anlattı.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Hedef:, Mesleki, Turizm, Eğitiminde, Kaliteyi, Arttırmak, Yrd., Doç., Dr., Ergün, Şimşek, ile, Proje, Koordinatörü, Yrd., Doç., Dr., Şerif, Baldıran, Rektörümüz, Prof., Dr., Metin, Orbay, IQVETII, MetinOrbay, AmasyaÜniversitesi, İKMEP, AvrupaBirliği,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler