27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Hentbol 2. Lig Grup Maçları Açılış Töreni YapıldıSende Paylaş

Hentbol 2. Lig Grup Maçları Açılış Töreni Yapıldı

Hentbol 2. Lig Grup Maçları Açılış Töreni Yapıldı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2250 Beğen : 0

Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılan Hentbol 2. Lig Grup Müsabakalarının açılış töreni Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda Vali İ. Halil Çomaktekin, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar, federasyon temsilcileri ile sporcuların katılımıyla gerçekleştirildi.

Sporculara başarılar dileyen Vali Çomaktekin; "Spor müsabakaları münasebetiyle gençlerimiz burada tanışıp bir araya gelecek ve yeni dosluklar edineceklerdir. Ayrıca Amasya gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirde maçlarınızı oynayacaksınız. Siz gençlere tavsiyem maçlar dışında kalan zamanlarınızda Amasya'yı gezmeniz ve bu tarihi dokuyu teneffüs etmenizdir" dedi.

Müsabakalarda görev alacak hakemlere, teknik heyete ve sporculara başarılar dileyen Rektörümüz Prof. Dr. Orbay; müsabakanın sporun ruhuna yakışır bir şekilde dostluk ve centilmenlik çerçevesinde geçmesini diledi. Orbay ayrıca sporculara Amasya'nın tarihi ve kültürel mekânlarını gezerek yeni dostluklar edinmelerini önerdi.

Hentbol 2. Ligi Grup Müsabakalarına 10 üniversiteden 14 takım katılıyor. Aralarında Amasya Üniversitesi Bayan Hentbol Takımımızın da olduğu müsabakalarda sporcularımız ilk maçlarını bu akşam saat 17.30'da Ankara Üniversitesi ile oynayacak.

Tören sonunda sporcu ve antrenörlerine çeşitli hediyeler veren Vali Çomaktekin ve Rektörümüz Orbay müsabakanın ilk maçı Bartın Üniversitesi ile Hitit Üniversitesi erkek takımları arasında oynanan maçı izlediler.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Hentbol, 2., Lig, Grup, Maçları, Açılış, Töreni, Yapıldı, Amasya, Üniversitesi, Kapalı, Spor, Salonunda, Vali, İ., Halil, Çomaktekin, Rektörümüz, Prof., Dr., Metin, Orbay,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler