10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Kanadalı Mimar Öğrencilerimizle BuluştuSende Paylaş

Kanadalı Mimar Öğrencilerimizle Buluştu

Kanadalı Mimar Öğrencilerimizle Buluştu

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2128 Beğen : 0

Kanadalı Peyzaj Mimarı Vincent Hosein, üniversitemizin daveti üzerine geldiği Mimarlık Fakültesinde bir sunum gerçekleştirdi. Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Stüdyo (Proje) dersi eğitiminde farklı yaklaşımları sunumunda Mimarlık öğrencileriyle paylaşan Hosein, Tasarım Eğitimi konusundaki tecrübelerini de öğrencilere aktardı.

Kanada'daki mimarlık eğitimi hakkında bilgi veren Hosein; Mimarlık, İç Mimarlık ve Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığını içinde barındıran Çevre Tasarımı Fakültesine (Faculty of Environmental Design) kabul için yüksek ortalamayla bitirilmesi gereken dört ön koşul dersi olduğunu söyledi. Hosein; bu derslerin öğrenciye eleştirisel olarak görsel öğelere bakış, insan medeniyetinden başlayarak tasarım tarihi ve okul dönemi içindeki proje derslerindeki tasarım özetlerini anlamayı kapsayan bir eğitim sağladığını ifade etti.

Mimarlık eğitiminin 3. sınıfına Avrupa gezisiyle başladıklarını söyleyen Hosein, Paris, Amsterdam, Genova ve Bordeaux şehirlerindeki iyi tasarlanmış park ve kentsel tasarım örneklerini inceleyip Kanada'ya geri döndüklerini, aldıkları lisans eğitiminin, onlara bir alan veya araziyi nasıl eleştirel bir gözle analiz yapabilmeyi, önemli tasarım fırsatlarını tanımlayabilmeyi ve belirlenen arazinin kimliği ve çevresindeki kentsel dokuyu dikkate alarak tasarım yapabilmeyi öğrettiğini belirtti.

Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin sorularını da cevaplayan Kanadalı Peyzaj Mimarı Hosein; Türk mimarisi özelinde Amasya'nın tarihi mimarisini çok etkileyici bulduğunu söyledi. Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin önce kendi çevresel mimarisini tanıyıp özgün bakış açısı edinmelerinin kendileri yararına olacağını kaydeden Hosein; Mimarlık Fakültesi laboratuarlarını da ziyaret etti.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Kanadalı, Mimar, Öğrencilerimizle, Buluştu, Kanadalı, Peyzaj, Mimarı, Vincent, Hosein, üniversitemizin, daveti, üzerine, geldiği, Mimarlık, Fakültesinde, bir, sunum, gerçekleştirdi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler