27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Kazazede Öğrenciye Yolda KayıtSende Paylaş

Kazazede Öğrenciye Yolda Kayıt

Kazazede Öğrenciye Yolda Kayıt

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2479 Beğen : 0

Üniversiteye kayıt yaptırmak için ailesiyle birlikte otomobille Ankara’dan yola çıkan ve kaza yapan Rıdvan Özel'in kayıt heyecanı kabusa dönmek üzereyken imdadına Amasya Üniversitesi yetişti.

Baba Ali Özel'in kullandığı 06 ZRA 81 plakalı otomobilin önünde seyir eden araca çarpıp takla atması sonucu gerçekleşen kazada Özel ile kafasından yaralanan oğlu Rıdvan ambulansla Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yapılan tetkikler sonucunda çenesinde kırık saptanan Rıdvan'ın kafası sargıya alındı. Tedavisinin devamı için Ankara'ya dönmesi tavsiye edilirken üniversiteli olma heyecanı yarım kalacak olan Rıdvan Özel'in imdadına kazayı duyan Amasya Üniversitesi görevlileri yetişti.

Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Özyurt'un talimat verdiği görevlileri Rıdvan'ın kaydını almak üzere Çorum'a gönderdi. Hastane çıkışı karşılarında Amasya Üniversitesi görevlilerini gören Özel ailesi bir süre şaşkınlık yaşadı.

Öğrencinin beraberinde getirdiği evrakları inceleyen Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Ruhi Kılıç, Rıdvan Özel’in imzasını alıp Elektrik Programına kaydını yaptı.

Aralarında Amasya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Timur Yılmaz'ın da bulunduğu üniversite görevlilerine teşekkür eden Rıdvan Özel, "Ne yapacağız diye düşünüyordum. O sırada hemen Amasya Üniversitesi yetişti" dedi. Dayı Ömür Demir, başından yaralanan baba Ali Özel ile kazanın şokunu üzerinden atmaya çalışan anne Nuren Özel, en zor anlarında yanlarında olan Amasya Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ettiler.

Aileye geçmiş olsun dileğinde bulunan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay da, bu yıl yaklaşık 5 bin öğrencinin kayıt yaptıracağı Amasya Üniversitesi'nin bu ve buna benzer durumlarda sosyal sorumluluğunun bilinciyle hareket ettiğini söyledi.

(Kaynak:www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Kazazede, Öğrenciye, Yolda, Kayıt, Üniversiteye, kayıt, yaptırmak, için, ailesiyle, birlikte, otomobille, Ankara’dan, yola, çıkan, ve, kaza, yapan, Rıdvan, Özel'in, kayıt, heyecanı, kabusa, dönmek, üzereyken, imdadına, Amasya, Üniversitesi, yetişti,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler