10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Kulüpler İş ve Güç Birliği YapmalıSende Paylaş

Kulüpler İş ve Güç Birliği Yapmalı

Kulüpler İş ve Güç Birliği Yapmalı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2357 Beğen : 0

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptığı iki ayrı toplantıda öğrenci kulüpleri akademik danışmanları ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim elemanlarıyla bir araya geldi. Her iki toplantıya Genel Sekreter Hasan Özyurt ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ünal Aydoğan da katıldı.

30 Kasım Son Tarih

Öğrencilerimizin bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerini gerçekleştirmek amacıyla oluşturulan öğrenci kulüplerinin akademik danışmanlarıyla yapılan toplantıda kulüplerin istekleri ve sorunları tartışıldı. Mevcut imkânlar ölçüsünde kulüplere her türlü desteğin sağlandığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Orbay; kulüplerin belirli bir disiplin içerisinde ve özen göstererek projelerini şekillendirmeleri gerektiğini söyledi.

Kulüplerin iş ve güç birliği yaparak ortak projeler de üretebilmelerini belirten Prof. Dr. Orbay; 30 Kasım'a kadar tüm kulüplerin üye ve başkanlık seçimlerini tamamlayarak ilgili birime bildirmelerini istedi.

İl dışı etkinliklerinde her hangi bir problemle karşılaşılmaması için etkinlik takvimlerinin en geç 1 Aralık'a kadar oluşturması gerektiğini ifade eden Rektör Orbay; şehir içi etkinliklerde ise etkinlik tarihinden 15 gün önce gerekli yazışmaların bitirilmiş olmasının yeterli olduğunu kaydetti.

İmkanlarımız Ölçüsünde Yüzde 100 Destek

Kulüp çalışmaları için ayrılan bütçenin kulüplerin ihtiyaçları oranında dağıtıldığını açıklayan Rektörümüz; kulüplerden gelen etkinlik taleplerinin mevcut bütçeyi aşmaması kaydıyla her türlü şartta desteklendiğini belirtti.

Kulüplerin ve yaptıkları etkinliklerin Amasya Üniversitesinin tüm öğrencilerine hitap etmesini ve etkinliklerin üniversitemizin tüm birimlerine dağıtılmasının önemine değinen Orbay, ''Etkinliklerimiz Amasya halkıyla bütünleşmek için bir anahtar görevi görüyor. Yaptığımız etkinliklere binlerce Amasyalı katılıyor, bu gerçeklikten yola çıkarak kaliteye ve sorumluluklarımıza dikkat etmemiz çok önemli'' dedi.

Öğrencilerle çalışmanın zevkli olduğunu söyleyen Orbay, hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerimizle beraber birçok güzel projeye imza atan kulüp danışmanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Üniversitemize bağlı kulüplerimiz; 2011-2012 yılında 71 etkinlik, 2012-2013 yılında 93 etkinlik yaparken 2013-2014 yılında 130 etkinliğe imza attı.

12 Dalda Müsabakalara Katılacağız

İÇERİK RESİMLERİ

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğretim elemanlarıyla yapılan toplantıda ise ulusal ve uluslararası birçok organizasyona katılan üniversitemiz bünyesindeki spor takımlarının ya da bireysel katılımların profesyonel anlayışla organizasyonunun yapılarak her hangi bir aksaklıkla karşılaşılmaması üzerinde duruldu.

Amasya Üniversiteli sporcularımız; 2014-2015 akademik yılı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Organizasyonlarına basketbol, hokey, hentbol, voleybol, futbol, salon futbolu, satranç, muay thai, kick boks, güreş, bilek güreşi ve teniste katılarak üniversitemizi temsil edecekler.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Kulüpler, İş, ve, Güç, Birliği, Yapmalı, Üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay, yaptığı, iki, ayrı, toplantıda, öğrenci, kulüpleri, akademik, danışmanları, ile, Beden, Eğitimi, ve, Spor, Bölümü, öğretim, elemanlarıyla, bir, araya, geldi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler