27 Mayıs 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Lisanüstü Eğitimi Bilgilendirme Semineri DüzenlendiSende Paylaş

Lisanüstü Eğitimi Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Lisanüstü Eğitimi Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2046 Beğen : 0

Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Lisanüstü Eğitimi Bilgilendirme Semineri, Doç. Dr. Orhan Karamustafaoğlu ve Yrd. Doç Dr. Adem Bayar'ın sunumuyla Rektörlük Konferans Salonunda düzenlendi. Salonu dolduran öğrencilere hitap eden akademisyenler ulusal ve uluslararası düzeyde lisansüstü eğitimde izlenecek yol haritasını öğrencilerle paylaştılar.

''Lisanüstü Öğrenim ve Akademik Kariyer Üzerine'' başlıklı sunumunda akademik kariyerin bitmeyen bir yolculuk olduğunu ve kişinin sürekli bir gelişim halinde olarak, akademik kariyeri yaşam felsefesi haline getirmesi gerektiğini belirten Doç. Dr. Orhan Karamustafaoğlu iş hayatında kamuda ya da özel sektörde farklılığın anahtarının lisans üstü eğitim olduğunu söyledi. Akademik kariyer yolculuğunun yüksek lisans, doktora, bütünleşik doktora aşamalarından oluştuğunu ifade eden Karamustafaoğlu; bu yolculukta ALES, YDS, lisans ortalaması ve mülakat aşamalarının önemli olduğunu kaydetti. Karamustafaoğlu öğrencilerin ortalamalarını yüksek tutmalarının ve en az bir yabancı dili öğrenmelerinin kendileri yararına olacağını belirtti.

Eğitim Bilimleri Bölümü akademisyenlerinden Yrd. Doç Dr. Adem Bayar ise yurt dışında yüksek lisans ve doktora programlarına katılma sürecini kendi tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilerle paylaştı. Doktora eğitimini Amerika'da tamamlayan Bayar; yurtdışında eğitimin bir hayal olmadığını öğrencilerden özgüvenli olmalarını, büyük düşünmelerini, yurtdışı tecrübesi olan akademisyen ya da öğrencilerin deneyimlerinden faydalanmaları gerektiğini söyledi. MEB ve YÖK işbirliğinde yurt içinde açılacak olan yabancı dil kurslarının İngilizce ve Almanca dillerinde verildiğini kaydeden Bayar öğrencilerden dil seviyelerini her geçen gün artırmaları gerektiğini söyledi.

Lisanüstü Eğitimi Bilgilendirme Semineri hakkında görüşüne başvurduğumuz öğrencilerimizden Bilgisayar Teknolojiler ve Eğitimi Programı 1. Sınıf öğrencisi Arife Er daha önce lisans üstü eğitimle ilgili hiçbir bilgisi olmadığını semineri dinledikten sonra yüksek lisans yapmayı düşündüğünü söyledi.

Türkçe Öğretmenliği 2. sınıf öğrencimiz Kırgızistanlı Munara Düyşönkulova seminerin kendisi açısından çok faydalı olduğunu, kafasındaki soru işaretlerinin çözüldüğünü ve yüksek lisans eğitimini de Türkiye de yapmak istediğini kaydetti.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü 4. sınıf öğrencilerimizden Özkan Özçelik; ''Yüksek lisans eğitimi düşünüyordum, seminer benim için yararlı oldu. Ön bilgim vardı ama daha ayrıntılı öğrenme fırsatı buldum. Türkiye ya da yurtdışında yüksek lisans yapmak istediğimde nasıl bir yol izlemem gerektiğini öğrendim. Dil öğrenimimin de ne kadar önemli olduğunu kavradım, bu konuda çalışmalarımı hızlandıracağım'' dedi.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. sınıf öğrencimiz Turgut Büyüksakallı ise ''Yüksek lisans eğitimi konusunda hep kulaktan dolma bilgilerle yetindik. Bu seminerde işin ehli hocalardan aldığımız bilgiler sayesinde kariyer yolculuğumuzu daha iyi planlayacağız. Yüksek lisans ve doktaramı yurt dışında yapıp Türkiye'ye hizmet etmek istiyorum'' sözleriyle duygularını ifade etti.

Bilgisayar Teknolojiler ve Eğitimi Programı 1. sınıf öğrencilerimizden Sinem Çakaş da seminerin çok yararlı olduğunu, ufkunu açtığını, burs imkanlarını, dilin önemini öğrendiğini söyledi.

İÇERİK RESİMLERİ

Seminer soru-cevap kısmının ardından son buldu.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Lisanüstü, Eğitimi, Bilgilendirme, Semineri, Düzenlendi, Eğitim, Fakültesi, tarafından, düzenlenen, Lisanüstü, Eğitimi, Bilgilendirme, Semineri, Doç., Dr., Orhan, Karamustafaoğlu, ve, Yrd., Doç, Dr., Adem, Bayar'ın, sunumuyla, Rektörlük, Konferans,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler