8 Temmuz 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Mevlana Değişim Programı İlk Yolcularını UğurladıSende Paylaş

Mevlana Değişim Programı İlk Yolcularını Uğurladı

Mevlana Değişim Programı İlk Yolcularını Uğurladı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2102 Beğen : 0

Üniversitemiz, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini mümkün kılan Mevlana Değişim Programının ilk yolcularını Tayland'a uğurladı.

İlgili akademisyenleri Tayland'a uğurlamadan önce Mevlana Kurum Koordinatörlüğünde bir değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Mevlana Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Oktay Eser, Uzman Didem Lap ile Mevlana Değişim Programımızdan yararlanmak üzere Tayland'a giden Sağlık Yüksekokulundan Yrd. Doç. Dr. Mukaddes Örs ve Öğr. Gör. Gonca Gül katıldı. Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan Mevlana Kurum Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Eser, ''Üniversite olarak çok önemsediğimiz Mevlana Değişim Programında aralarında İran, Kosova, Hindistan, Rusya gibi ülkelerin de olduğu 12 ülke ile anlaşmamız bulunuyor. Bu anlaşmaların ilk meyvelerini 2014 - 2015 akademik yılında almaya başlayacağız zira değişim programından yararlanmaya hak kazanan iki akademisyenimizi anlaşmalı ülkelerimizden Tayland'a uğurladık. Akademisyenlerimizin gittikleri ülkelerde kazanacakları akademik donanım üniversitemizin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Bu ziyaretlerin devamının her geçen gün artmasını temenni ediyorum'' dedi.

Değişim için çok heyecanlı olduklarını söyleyen Tayland yolcusu akademisyenlerimiz ise, uluslararası alanda yapılan değişimlerin hem farklı kültürlere bakış açısı kazanmada hem de farklı eğitim sistemlerini inceleyerek akademik deneyim kazanmada çok önemli olduğunu ifade ettiler.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Mevlana, Değişim, Programı, İlk, Yolcularını, Tayland'a, Uğurladı, yurtiçinde, ve, yurtdışında, yükseköğretim, kurumları, arasında, öğrenci, ve, öğretim, elemanı, değişimini, mümkün, kılan, Mevlana, Değişim, Programının, yolcularını, Tayland'a,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler