12 Temmuz 2020 Pazar
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Milletimizin Başı Sağolsun

Milletimizin Başı Sağolsun

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 3320 Beğen : 0

Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısını yazılı bir açıklama yaparak kınadı.

Ankara'da askeri personeli taşıyan otobüsleri hedef alan bombalı terör saldırısını esefle kınadığını ifade eden Prof.Dr. Orbay, "İnsanlıktan nasibini almamış kişiler tarafından Ankara'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan güvenlik güçlerimize, hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Cenab-ı Haktan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum." dedi.

Gençlerimizin kirli oyunlardan uzak durmaları gerektiğini vurgulayan Prof.Dr. Metin Orbay,"Sınırlarımızın ötesinde uzun bir süredir daha çok etnik, mezhepsel ve siyasal farklılıklar temelinde devam eden çatışma ortamını, sınırlarımız içerisine çekme gayreti içerisinde olan iç ve dış bölücü mihraklar, bölgedeki mevcut durumdan kendilerine vazife çıkararak uzun süredir üzerinde çalışılan kardeş kavgası çıkarma çabalarına hız kazandırmış durumdalar. Unutulmamalıdır ki, bu ve benzeri kirli ittifakların nihai hedefi bu coğrafyayı Balkanlaştırma çabasıdır. Başka bir deyişle; bölgedeki her türlü farklılığı kışkırtarak bölgede etkisiz devletçikler oluşturulmak istenmektedir. Son dönemlerde güvenlik güçlerimize, sivil vatandaşlarımıza ve en son Ankara'da meydana gelen menfur terör saldırıları bunun en bariz örneği olarak karşımızda durmaktadır. Bu olaylar yıkıcı ve bölücü odakların niyetini ortaya koyması bakımından ibret verici birer fotoğraf karesi olarak karşımızda durmaktadır. Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu coğrafyadaki bin yıllık kardeşlik ve kader ortaklığını, demokrasi ve hukuk devleti çizgisini kendisine referans alan necip milletimiz, bu günleri sabır ve sağduyu ile aşacak güce sahiptir. Amasya Üniversitesi Ailesi olarak birlik ve beraberliğimize kasteden, güvenlik güçlerimizi ve sivil vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırılarını lanetliyoruz. Unutulmamalıdır ki, milli birlik ve beraberliğimiz sayesinde tarihimizde nice badireleri birlikte aşmış olan milletimiz, hiçbir ihanete fırsat vermemiştir. Milletimizin başı sağolsun." dedi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Milletimizin, Başı, Sağolsun, Üniversitemiz, Rektörü, Prof.Dr., Metin, Orbay, Ankara'da, gerçekleştirilen, terör, saldırısını, yazılı, bir, açıklama, yaparak, kınadı,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler