26 Şubat 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Öğretmen Yetiştirme Politikaları PaneliSende Paylaş

Öğretmen Yetiştirme Politikaları Paneli

Öğretmen Yetiştirme Politikaları Paneli

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2420 Beğen : 0

"Öğretmenler Günü" münasebetiyle Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM) tarafından "Eğitim Teknolojisi Perspektifinden Öğretmen Yetiştirme Politikaları" konulu bir panel düzenlendi. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hafize Keser tarafından yönetilen paneli Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere'nin yanı sıra birçok akademisyen ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi programı öğrencileri takip etti.

Panelin ilk konuşmacısı Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil İbrahim Yalın öğretmenlerin uzaktan hizmetiçi eğitimine ilişkin çok çarpıcı saptamalarda bulundu. Yine Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Muhammed Yaşar Özden yetiştirilecek öğretmenin ne tür bir altyapısının olması gerektiği konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Panelde Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm öğretim üyesi Prof. Dr. Deniz Deryakulu ise "Öğretim teknolojileri ile ilgili öğretmen yeterlikleri açısından ve KPSS eğitim bilimleri soruları ve öğretmen yetiştirme" konulu sunumunda özellikle KPSS sınavında sorulmuş yanlış sorulara dikkat çekti. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mukaddes Erdem'in "Öğretmen Yetiştirme Politikaları ve Öğretmenlerin Öğretim Pratikleri" konulu sunumunu, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Mahiroğlu'nun "BT öğretmenlerinin öğretmenlik yeterlilikleri" konulu sunumu takip ettti. Panelin son konuşmacısı Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkası Doç. Dr. Hasan Karal farklı öğrenme ortamlarını akademik başarı açısından karşılaştırarak panele katkı sağladı.

İÇERİK RESİMLERİ

Panel sonunda katılımcılara Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Gökdere tarafından plaket takdimi yapıldı. Panel kokteylin ardından son buldu.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Öğretmen, Yetiştirme, Politikaları, Paneli, Eğitim, Fakültesi, Kongre, ve, Kültür, Merkezinde, UZEM, tarafından, Ankara, Üniversitesi, Prof., Dr., Hafize, Keser, Prof., Dr., Murat, Gökdere, Prof., Dr., Halil, İbrahim, Yalın, Doç., Dr., Hasan, Karal,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler