7 Aralık 2019 Cumartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi OKÜP Üniversitemizde ToplandıSende Paylaş

OKÜP Üniversitemizde Toplandı

OKÜP Üniversitemizde Toplandı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 1934 Beğen : 0

Kısa adı OKÜP olan Orta Karadeniz Üniversiteleri Akademik İşbirliği Platformu Enstitü Müdürleri toplantısı üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Emine Altunay Şam, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Arzu Cansaran'ın yanı sıra Giresun Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Canik Başarı Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesinden enstitü müdürleri ile ilgili yetkililer katıldı. OKÜP toplantısının açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay yaptı.

Üniversitemizde yapılan OKÜP toplantısında bir araya gelen sosyal, sağlık, fen ve eğitim bilimleri enstitü müdürleri önceden belirlenen gündem maddelerini ortak lisansüstü programlar, disiplinlerarası programların açılması, enstitü müdür ve müdür yardımcılarının özlük hakları, lisansüstü eğitimde kalite sorunu gibi konularda fikir alışverişinde bulundular.

Orbay: Bölge Üniversiteleriyle İşbirliğini Önemsiyoruz

2014 yılı itibariyle dördü doktora olmak üzere 16 lisansüstü programları bulunduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Orbay; ''Kaliteli bir eğitim öğretim sunmak üniversitelerin ilk asli görevleridir. Biz bunu ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora programlarında ya da sertifika programlarımızda yapıyoruz. Üniversitelerin mevcut ikinci asli görevi ise bulundukları topluma, toplumsal bir hizmet sunmaktır. Bunu da yapmış olduğumuz bilimsel, toplumsal konferanslarla, panellerle, çalıştaylarla yapıyoruz; fakat topluma karşı en önemli sorumluluğumuz ise AR-GE yapmaktır. Sosyal ve beşeri bilimler anlamında ortaya koyduğumuz toplumsal birikimi daha ileriye götürecek teknolojik dönüşümü gerçekleştirebilmek için katma değeri yüksek ürünler üretmek zorundayız. Ayrıca sadece fen bilimleri alanında değil sosyal bilimler anlamında da değerlerimize sahip çıkıp kuşaktan kuşağa aktarabilmeliyiz. Üniversitelerimiz ve enstitülerimiz bu bağlamda önemli bir görevi üstlenmektedir. Bölgemizdeki üniversitelerle işbirliğini önemsiyoruz. Hem ortak programlar açmak hem de mevcut tecrübelerimizi paylaşmak üzere OKÜP toplantılarının olumlu geri dönütlerini alıyoruz. Bölge üniversiteleri olarak iş birliğimizin daha da iyi noktalara ulaşmasını arzuluyoruz'' dedi.

Toplantıda Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Emine Altunay Şam ile Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Arzu Cansaran enstitülerimizin işleyişi, öğrenci kabulü, eğitimi gibi konuları kapsayan birer sunum gerçekleştirdiler.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : OKÜP, Üniversitemizde, Toplandı, Kısa, adı, OKÜP, olan, Orta, Karadeniz, Üniversiteleri, Akademik, İşbirliği, Platformu, Enstitü, Müdürleri, toplantısı, üniversitemizin, ev, sahipliğinde, gerçekleştirildi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler