27 Ocak 2020 Pazartesi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Oryantasyon Günleri

Oryantasyon Günleri

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2229 Beğen : 0

2014 - 2015 akademik yılında üniversitemize 'merhaba' diyen öğrenciler için fakülteler ve yüksekokullarımız oryantasyon programları düzenliyor. Oryantasyon programlarıyla çoğunluğu il dışından gelen, ailelerinden yeni ayrılan öğrencilerimize Amasya'yı, üniversitemizi tanıtmak ve çeşitli konularda bilgilendirmek; şehirde karşılaşacakları birtakım problemlere karşı farkındalık yaratmak, kendilerini güvende hissedebilecekleri ortamı sağlamak amaçlanıyor. Yapılan oryantasyon programlarına öğrencilerin yanı sıra birçok akademik ve idari personel de katılıyor.

Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Oryantasyon

Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerimiz de geleneksel tanışma ve sohbet toplantısında bir araya geldiler. Öğrenciler Amasya'yı tanımak, Mimarlık Fakültesi içinde oluşan eğitim öğretim birlikteliğinde müşterek çalışma ortamı yaratmak amacıyla, bölüm başkanı ve bölüm öğretim üyeleriyle birlikte gelecek planı yaptılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yaşar Bahri Ergen; ''Her akademik yılın güz ve bahar dönemi başlangıcında yaptığımız bu toplantılarda, güz döneminde bölüme katılan yeni öğrencilerin kaynaşmasını sağlamak ve bahar döneminde de meslek öğretisinde fikir alış verişi yapmak üzere bir geleneksel toplantı yapıyoruz. Amacımız birbirimizi tanımak, yeni gelen öğrencilerimizle üst sınıfların kaynaşmasını sağlamak ve eğitim-öğretim hayatımız boyunca nelerle karşılaşacağınız konusunda bir farkındalık yaratmak'' dedi.

Öğrenciler kendi aralarında eğlenerek günün amacına uygun bir sosyal aktivite ile birlikte tasarım mesleği geleneklerine adım atmış oldular.

İÇERİK RESİMLERİ

Fen-Edebiyat Fakültesi Oryantasyon

Fen-Edebiyat Fakültesine 2014-2015 akademik yılında kayıt yaptıran öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak için yapılan oryantasyon toplantısına Fakülte Dekanı Prof. Dr. Vahit Konar ile akademik ve idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, üniversite ve çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla yapılan Fen-Edebiyat Fakültesi oryantasyon toplantısı fakültenin akademik ve idari birimlerinin gösterildiği sunumla da desteklendi.

İÇERİK RESİMLERİ

Eğitim Fakültesi Oryantasyon

Eğitim Fakültesi Dekanlığı 2014-2015 akademik yılında fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri için Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde oryantasyon programı düzenledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantıda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Bacanak ve Yrd. Doç. Dr. Hikmet Develi ile Fakülte Sekreteri İlhami Türkyılmaz öğrencileri üniversite hayatları boyunca karşılarına çıkacak çeşitli konularda bilgilendirdiler.

Oryantasyon programında öğrencilerin eğitim-öğretim hayatları boyunca kampüste nelerle karşılaşacakları, sosyal alanların kullanımı, bölümler, öğrenci işleri, sınav ve disiplin yönetmeliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, kısmi zamanlı öğrenci olmak için gerekli şartlar, değişim programları, yüksek lisans, doktora, uzaktan eğitim gibi konuları kapsayan detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

İÇERİK RESİMLERİ

Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Oryantasyon

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılı oryantasyon programını İpekköy Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirdi.

Amasya'nın tanıtım videosunun da izlenildiği oryantasyon programı çerçevesinde öğrencilere Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO'nun tarihçesi ile öğrencilerin eğitim öğretim imkanlarına ilişkin sunum yapıldı. Yüksekokula ismini veren Sabuncuoğlu Şerefeddin'in yaşamı, eserleri ve tıp tarihindeki öneminin de öğrencilerle paylaşıldığı programda öğrenciler akademik danışmanlarıyla tanışma fırsatı da buldular.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Oryantasyon, Günleri, 2014-2015, akademik, yılında, üniversitemize, merhaba, diyen, öğrenciler, için, fakülteler, ve, yüksekokullarımız, oryantasyon, programları, düzenliyor, Mimarlık, Fen-Edebiyat, Eğitim, Fakültesi, Sabuncuoğlu, Şerefeddin, SHMYO,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler