23 Şubat 2020 Pazar
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Oryantasyon Günleri BaşladıSende Paylaş

Oryantasyon Günleri Başladı

Oryantasyon Günleri Başladı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2248 Beğen : 0

2014 - 2015 akademik yılında üniversitemize 'merhaba' diyen öğrenciler için fakülteler ve yüksekokullarımız oryantasyon programları düzenliyor. Oryantasyon programlarıyla çoğunluğu il dışından gelen, ailelerinden yeni ayrılan öğrencilerimize Amasya'yı, üniversitemizi tanıtmak ve çeşitli konularda bilgilendirmek; şehirde karşılaşacakları birtakım problemlere karşı farkındalık yaratmak, kendilerini güvende hissedebilecekleri ortamı sağlamak amaçlanıyor. Yapılan oryantasyon programlarına öğrencilerin yanı sıra birçok akademik personel de katılıyor.

Eğitim Fakültesi Oryantasyon

Eğitim Fakültesi Dekanlığı 2014-2015 akademik yılında fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri için Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde oryantasyon programı düzenledi. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantıda Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet Bacanak ve Yrd. Doç. Dr. Hikmet Develi ile Fakülte Sekreteri İlhami Türkyılmaz öğrencileri üniversite hayatları boyunca karşılarına çıkacak çeşitli konularda bilgilendirdiler.

Oryantasyon programında öğrencilerin eğitim-öğretim hayatları boyunca kampüste nelerle karşılaşacakları, sosyal alanların kullanımı, bölümler, öğrenci işleri, sınav ve disiplin yönetmeliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, kısmi zamanlı öğrenci olmak için gerekli şartlar, değişim programları, yüksek lisans, doktora, uzaktan eğitim gibi konuları kapsayan detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

İÇERİK RESİMLERİ

Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Oryantasyon

Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2014-2015 akademik yılı oryantasyon programını İpekköy Yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirdi.

Amasya'nın tanıtım videosunun da izlenildiği oryantasyon programı çerçevesinde öğrencilere Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO'nun tarihçesi ile öğrencilerin eğitim öğretim imkanlarına ilişkin sunum yapıldı. Yüksekokula ismini veren Sabuncuoğlu Şerefeddin'in yaşamı, eserleri ve tıp tarihindeki öneminin de öğrencilerle paylaşıldığı programda öğrenciler akademik danışmanlarıyla tanışma fırsatı da buldular.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Oryantasyon, Günleri, Başladı, 2014, 2015, akademik, yılında, üniversitemize, 'merhaba', diyen, öğrenciler, için, fakülteler, ve, yüksekokullarımız, oryantasyon, programları, düzenliyor, Doç., Dr., Ahmet, Bacanak, ve, Yrd., Doç., Dr., Hikmet, Develi,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler