19 Kasım 2019 Salı
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi Sosyal, Ekonomik Ve Fiziksel Engelleri KaldırmalıyızSende Paylaş

Sosyal, Ekonomik Ve Fiziksel Engelleri Kaldırmalıyız

Sosyal, Ekonomik Ve Fiziksel Engelleri Kaldırmalıyız

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 1762 Beğen : 0

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Sevgican Anadolu Özürlüler Derneğine bir ziyaret gerçekleştirerek dernek tarafından organize edilen aşure gününe katıldı. Etkinliğe Gönüllü Elmalar Proje Koordinatörlerinin yanı sıra Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski milli güreşçi Mahmut Demir de katıldı.

Üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra topluma karşı da sorumluluklarının olduğunu vurgulayan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Sosyal, ekonomik ve fiziksel engeller sebebiyle dezavantajlı durumda olan gençlerin toplumsal yaşamın her alanına katılımlarının ve uyumlarının arttırılması için yapılan bütün çalışmalara destek veriyoruz. Sevgican Anadolu Özürlüler Derneği kendi gücü oranında çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor ve biz bu faaliyetleri yakından izliyoruz. Derneğin faaliyetlerine dönem dönem personelimiz dönem dönem de öğrencilerimiz katılıyor. Toplumda engelli bireylere yönelik farkındalığı artırmak ve engelli bireyleri sosyal hayata adapte edip onları kazanabilmemiz gerekiyor. Üniversitemiz ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü "Gönüllü Elmalar" projesi bu faaliyetlerimizden yalnızca bir tanesi. Bu proje kapsamında 30 engelli kardeşimizin katılımıyla devam ettirdikleri bir fotoğraf çekimi faaliyetleri var. Bugün bu öğrencilerimiz ve proje koordinatörleri de aramızdalar. Her bireyin aslında bir engelli adayı olduğunu unutmadan çalışmalarınızda başarılar diliyoruz " dedi.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Sosyal, , Ekonomik, Ve, Fiziksel, Engelleri, Kaldırmalıyız, Üniversitemiz, Rektörü, Prof., Dr., Metin, Orbay, Sevgican, Anadolu, Özürlüler, Derneğine, bir, ziyaret, gerçekleştirerek, aşure, gününe, Gönüllü, Elmalar, Mahmut, Demir,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler