26 Şubat 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Spor Yapmayan Kalmasın!

Spor Yapmayan Kalmasın!

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2124 Beğen : 0

Üniversitemiz ile Amasya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işbirliği ile basketbol, hokey, hentbol, voleybol, salon futbolu, satranç, muay thai, kick boks, güreş dallarında kurslar açıldı. Üniversitemizin değişik akademik birimlerinde öğrenimlerini sürdüren tüm öğrenciler faaliyetlere katılabiliyor.

Mevcut imkanlar ölçüsünde spora her türlü desteği sağlandıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Metin Orbay,"Üniversitemiz Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen resmi müsabakalarda ve diğer özel yarışmalarda 12 spor branşında temsil edilmektedir. Toplam lisanslı sporcu öğrenci sayımız sürekli değişmekle birlikte 200 civarındadır.Üniversitemiz öğrencilerinden oluşturulan takımlar, salon futboldan voleybola, basketboldan hokeye kadar birçok branşta kıyasıya mücadele ediyor. En alt yaş gruplarından başlayarak toplumun her kesiminde sporun bütün dallarını yaşam tarzı haline getirmek amacıyla spor birimlerini halkın kullanımına açan üniversitemiz; ekip çalışmasını önemseyen, kendine güven ve disiplin gibi unsurları ruhunda barındıran takım ve bireysel sporlara ilgiyi artırmaya çalışıyor. 'Spor Yapmayan Kalmasın' parolasıyla sürdürdüğümüz bu faaliyet üniversitemizle Amasya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunun yaptığı bir protokole dayanıyor. Akademik bir disiplin içerisinde yürütülen spor faaliyetlerimize tüm öğrencilerimizi bekliyoruz." dedi.

Not: Amasya Üniversitesi yerleşkelerindeki öğrenci duyuru panolarına asılan afişlerle antreman saatlerinin duyurulduğu kurslara dair bilgiler üniversitemizin internet sitesinden de takip edilebilir.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Spor, Yapmayan, Kalmasın, Üniversitemiz, ile, Amasya, Halk, Eğitim, Merkezi, ve, Akşam, Sanat, Okulu, işbirliği, basketbol, hokey, hentbol, voleybol, salon, futbolu, satranç, muay, thai, kick, boks, güreş, dallarında, kurslar, açıldı, MetinOrbay,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler