26 Şubat 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür

Teşekkür

Teşekkür

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2127 Beğen : 0

Üniversitemiz 2014-2015 akademik yılı açılış programı Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.Dr. M. Hüsrev Subaşı'nın "Kültür ve Sanat Mirasımızı Doğru Okumak" konulu ilk dersi ile açıldı.

Açılış törenine göndermiş oldukları telgraflarıyla bizleri onurlandıran;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,

TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek,

Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu,

başta olmak üzere bakanlarımıza, sıralı tüm devlet büyüklerimize, ülkemizin dört bir tarafından mesajları ile gücümüze güç katan rektörlerimize teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

Gerek açılış programındaki konuşmaları, gerekse üniversitemizin gelişim-değişim ve dönüşüm süreci içerisindeki katkılarından dolayı başta Valimiz Halil İbrahim Çomaktekin ve Belediye Başkanımız Cafer Özdemir olmak üzere yine yoğun programları sebebiyle programımıza iştirak edemeyen ancak başarı ve iyi niyet mesajlarını bizlerle paylaşan milletvekillerimiz Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Dr. Avni Erdemir ve Ramis Topal'a teşekkür ederiz.

Programa iştirak ederek bizleri onurlandıran il ve ilçelerdeki kamu kurum ve kuruluşlarımızın değerli temsilcilerine, sivil toplum örgütlerimize, sanayici ve iş adamlarımıza, siyasi partilerimizin değerli temsilcilerine ve eğitime gönül vermiş iç ve dış paydaşlarımıza"Amasya Üniversitesi Ailesi"olarak teşekkür ederiz.

***************************************************************************

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Kutlama Mesajı:

İÇERİK RESİMLERİ

"2014-2015 akademik yılının, üniversitelerimiz, ülkemiz, aziz milletimiz, güven ve gurur kaynağımız, sevgili gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşma sürecinde bizlere rehberlik edecek en önemli aktörlerden biri de üniversitelerimizdir. Bilgiyi değere dönüştüren ilim ve irfan ocağı üniversitelerimizin, bunun şuuruyla yeni Türkiye vizyonu istikametinde ülkemize hizmetlerini sürdüreceklerine inanıyorum. Yeni Eğitim-Öğretim yılında başta öğrencilerimiz ve akademik personel olmak üzere üniversitenizin tüm mensuplarına başarılar diliyor, sizleri ve değerli konukları en kalbi duygularımla selamlıyorum.''

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

***************************************************************************

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Sayın Cemil Çiçek'in mesajı:

İÇERİK RESİMLERİ

"Üniversitemizin 2014/2015 akademik yılı açılış törenine nazik davetiniz için teşekkür ederim. 2014/2015 akademik yılı açılış töreninin başarılı geçmesini diliyor şahsınızda tüm öğretim elemanlarına, öğrenci ve katılımcılara selam ve sevgilerimizi iletiyorum."

***************************************************************************

Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun mesajı:

İÇERİK RESİMLERİ

"Ülkemize ve bilime hizmet eden Amasya Üniversitesi 2014/2015 akademik yılı açılış töreninde yoğun programım sebebiyle aranızdan bulunamadığım için üzgünüm. Nazik davetinize içtenlikle teşekkür ederim. Yeni bilgi ve teknoloji üretimleri ülkeleri geleceğin dünyasına taşıyarak sahip olduğu güç ve potansiyeli gün geçtikçe daha da arttırmaktadır. Unutulmamalıdır ki bilgi bir milletin geçmişini tanıması bugünün değerli kılması ve müreffeh bir gelecek inşa etmesi için en önemli hazinedir. Bu nedenle dünyaya yön veren ülkeler arasına girmemiz ancak bilgiyi ve yeni teknolojileri hem kullanan hem üreten bir konuma gelebilmemizle mümkündür. Üniversitelerimiz ülkemizin gelişmesine büyük katkılar sağlamakta çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne erişme çabamızdan yurdumuzun hemen her köşesine bilim ve bilgi ışığını yaymaktadır.

Amasya Üniversitesi'nin yeni eğitim-öğretim yılını ülkemiz, bütün akademik camia ve üniversite mensuplarımız için hayırla olması dileklerimle kutluyorum. Özellikle üniversiteye bu yıl başlayacakları tebrik ediyor, her bir üniversite mensubuna eğitim yılının başarı ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum."

Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı

***************************************************************************

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya'nın mesajı:

İÇERİK RESİMLERİ

"Üniversitemizin 2014-2015 Akademik Yılı açılış törenine davetiniz için teşekkür ederim. Günümüzde yükseköğretim, sadece mesleki formasyon kazandırmak değil aynı zamanda evrensel insanlık birikiminden beslenen ve bu birikimin zenginleşmesine katkı sunan eğitimli bireyler yetiştirme hususunda merkezi bir role sahiptir. Ülkemizi eğitimli insan kaynağına sahip olması, uluslar arası rekabette, demokratik bir kurumsal ve sosyal düzenin gelişmesinde ve beşeri refahın artırılmasında tayin edici konumdadır.Yükseköğretim kurumlarımız, gençlerimize çağın gerektirdiği akademik donanımları kazandırmak, onlara entelektüel rehberlik yapmak, onları geleceğe hazırlamak ve kendi yeteneklerini keşfedip geliştirmelerine imkân sağlamak üzere eğitim öğretim, araştırma ve topluma hizmet faaliyetlerini her geçen gün daha ileri noktalara taşımaktadır. Bu düşüncelerle, 2014-2015 Akademik yılının değerli akademisyenlerimiz ve sevgili gençlerimiz başta olmak üzere ülkemiz yükseköğretimi için başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ederim."

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Teşekkür, Cumhurbaşkanımız, Sayın, Recep, Tayyip, Erdoğan, TBMM, Başkanı, Sayın, Cemil, Çiçek, Başbakanımız, Sayın, Prof., Dr., Ahmet, Davutoğlu, başta, olmak, üzere, bakanlarımıza, rektörlerimize, teşekkür, eder, şükranlarımızı, sunarız,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler