26 Şubat 2020 Çarşamba
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi "Toplu Açılış Programı" na DavetSende Paylaş

"Toplu Açılış Programı" na Davet

"Toplu Açılış Programı" na Davet

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2111 Beğen : 0

Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Yavuz Selim Meydanında gerçekleştirilecek olan 'Toplu Açılış Programı'nda Amasya Üniversitesi Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu binası da hizmete açılacak. 2014-2015 Akademik Yılında yüzde 100 doluluk oranı ile eğitim öğretime başlayan Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokul binası Rönesans Holding'in katkılarıyla üniversitemize kazandırıldı.

Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilecek "Toplu Açılış Programı"nda hizmete açılacak olan Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu ile ilgili olarak bir açıklama yapan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Rönesans firmasının taahhütü ile Amasya Valiliği ve üniversitemiz geçtiğimiz yıl bir protokol imzaladı. Bu protokole göre yaklaşık maliyeti 1.950.551 TL olarak öngörülen Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu inşaatına 1 Temmuz 2013 tarihinde başlandı ve 27 Haziran 2014 tarihinde de inşaat çalışmaları tamamlandı. Yüksekokul 12 dersliği, 15 ofisi, 2 laboratuvarı, yemekhanesi, konferans salonu, kantini ile birlikte 26 dönüm üzerine,3200 m2yibulan kapalı alanıyla üniversitemize teslim edildi. Yüksekokulumuz, 2014-2015 Akademik Yılında Otobüs Kaptanlığı ve Posta Hizmetleri bölümleri ile % 100 doluluk oranıyla eğitim öğretime de başladı.Yerel paydaşlarımızın büyük katkılarla birlikte, Yeşilırmak vadisi üzerine kurulmuş Taşova ilçesine bir yüksekokulu kazandırmış olduk. Sık sık vurguladığımız gibi üniversitemiz bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. Bu değişim ve dönüşümü, iç paydaşlarımız kadar, üniversitemize katkı sağlayan baştaBaşbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğluolmak üzere, Valimiz, Amasya milletvekilleri, belediye başkanımız, işadamlarımızve tüm Amasyalılarla birlikte başarıyoruz.Yüksekokul inşaatınınyapımını üslenen Rönesans Holding'e yükseköğretime, üniversitemize ve Taşova'ya yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum." cümlelerini kaydetti.

Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu binası açılışının da gerçekleştirileceği "Toplu Açılış Programı" 18 Ekim 2014 Cumartesi günü Yavuz Selim Meydanında Saat 14.00'ta Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirileceğini söyleyen Orbay, "Toplu Açılış Programı"nda akademik-idari personelimizi ve tüm Amasyalıları aramızda görmekten onur duyarız.''dedi.

İÇERİK RESİMLERİ

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : Toplu, Açılış, Programı, na, Davet, Başbakanımız, Prof., Dr., Ahmet, Davutoğlu, katılımıyla, 18, Ekim, 2014, Cumartesi, günü, Yavuz, Selim, Meydanı, Taşova, Yüksel, Akın, Meslek, Yüksekokulu, Prof., Dr., Metin, Orbay, Rönesans, Holding,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler