10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Amasya Üniversitesi TÜRKSOY’un Klasik Müzik ZiyafetiSende Paylaş

TÜRKSOY’un Klasik Müzik Ziyafeti

TÜRKSOY’un Klasik Müzik Ziyafeti

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Amasya Üniversitesi Yorumlar : 0 Okunma : 2725 Beğen : 0

Üniversitemiz ve TÜRKSOY işbirliğiyle gerçekleştirilen Kazakistan Pavlodar Senfoni Orkestrası 'Türk Dünyası Çağdaş Klasik Müzik Şaheserleri' konseri büyük beğeni topladı. Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezini dolduran izleyicilere muhteşem bir konser veren Pavlodar Senfoni Orkestrası uzun süre ayakta alkışlandı.

Aralarında Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'dan sanatçıların bulunduğu ve orkestra şefliğini Bolat Rahimjanov'un yaptığı 'Türk Dünyası Çağdaş Klasik Müzik Şaheserleri' konserini, Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi.

Konserin sonunda Vali Yardımcısı Suat Seyitoğlu tarafından TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve orkestra sanatçılarına çiçek takdim edilirken, Kaseinov'da Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'a Kazakistan'ın mili çalgısı Dombra hediye etti.

İÇERİK RESİMLERİ

İlk Defa Opera Dinlediler

Rektörümüz Prof. Dr. Metin Orbay'ın daveti üzerine konseri izlemeye gelen Merzifon ilçesinin Çaybaşı köyünden gelen konuklar konseri çok beğendiklerini ifade ettiler. Köy sakinlerinden 70 yaşındaki Şeref Şahin hayatında ilk kez klasik müzik konseri dinlediğini söyledi. 58 yaşındaki Mehmet Keklikçi ise köy kahvesinde oyun oynarken muhtarın kendilerini konsere davet ettiğini, ilk defa orkestra eşliğinde bir konser izlediğini belirtti. Köylüleri konsere getiren Köy Muhtarı Şerif Köse; ''Köyümüzden Amasya Üniversitesine çok sayıda öğrenci gönderiyoruz; lakin üniversitedeki kültürel ortamına dair hiçbir bilgimiz yoktu. Amasya Üniversitesindeki kültürel etkinliklere katılarak çocuklarımız nasıl bir ortamda eğitim-öğretim görüyor bundan haberdar olmak istedik hem de kendimiz de bu kültürel ortamın içinde yer almak istedik. Hayatımızda ilk kez orkestra eşliğinde konser dinleme imkanını bize veren Rektörümüz ve üniversitemize teşekkür ediyoruz'' dedi.

(Kaynak: www.amasya.edu.tr)


Etiketler : TÜRKSOY’un, Klasik, Müzik, Ziyafeti, Üniversitemiz, ve, TÜRKSOY, işbirliğiyle, gerçekleştirilen, Kazakistan, Pavlodar, Senfoni, Orkestrası, 'Türk, Dünyası, Çağdaş, Klasik, Müzik, Şaheserleri', konseri, büyük, beğeni, topladı, Merzifon, Çaybaşı, Köyü,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler