10 Temmuz 2020 Cuma
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Psikodrama ve Grup Terapisi Eğitimi
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
Üniversitemizin Çınarı Dr.M.Hikmet Develi Hakkın Rahmetine Kavuştu
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesine Öğrenci Alımına YÖK Onayı
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
İlahiyat Fakültesi Yeni Akademik Yıl İçin Hazır
Atama ve Teşekkür
Atama ve Teşekkür
Ana Sayfa Haberler Gündem MEB, "Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Yazdılar" İddialarını YalanladıSende Paylaş

MEB, "Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Yazdılar" İddialarını Yalanladı

MEB, "Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı Yazdılar" İddialarını Yalanladı

Yazan : @Admin Admin Tarih : Kategori : Gündem Yorumlar : 0 Okunma : 1860 Beğen : 0

MEB: Erdoğan'ın, 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi' isimli ders kitabında cumhurbaşkanı olarak yer aldığı iddiaları asılsız olup, tamamıyla iftiradan ibarettir."

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hazırlanan "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" ders kitabında, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçimden önce, Cumhurbaşkanı olarak yer aldığı iddialarının asılsız olduğu belirtildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı internet sitelerinde, Erdoğan'ın henüzCumhurbaşkanı seçilmemesine rağmen "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" isimli ders kitabında 12. Cumhurbaşkanı olarak gösterildiği yönünde iddialar bulunduğu ifade edildi.

Ortaöğretim kurumlarında "Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi" adında bir ders ve kitabının bulunmadığına dikkat çekilerek, dersin adının "T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" olduğunu vurgulandı.

"KİTAPTA HİÇBİR DEĞİŞİKLİĞE GİDİLMEDİ"

"T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" 8. sınıf ders kitabının, 14 Şubat 2008 tarih ve 114 sayılı Kurul Kararı ile kabul edildiği, bu kitapta bu tarih sonrasında hiçbir değişiklik yapılmadığı bildirildi. "T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük" ortaöğretim ders kitabının ise 8 Aralık 2011 tarih ve 261 sayılı Kurul Kararı ile kabul edildiği ve bu kitapta da bu tarih sonrasında hiçbir değişikliğe gidilmediği belirtildi.

"DERSİN ADI DAHİ YANLIŞ YAZILMIŞTIR"

MEB tarafından şu anda yazımı devam eden veya yazımı tamamlanıp inceleme aşamasında olan "T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersine ait bir kitabın bulunmadığının altı çizilerek, "Cumhurbaşkanı adayı veBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçimden önce, Bakanlığımızca hazırlanan 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi' isimli ders kitabındaCumhurbaşkanı olarak yer aldığı iddiaları asılsız bir haber olup, tamamıyla iftiradan ibarettir. Kaldı ki söz konusu iddiayla birlikte medyada yer alan görselde dersin adı dahi yanlış yazılmıştır" denildi.

CHP MECLİS'E TAŞIMIŞTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi vermişti.

(Kaynak: AA)


Etiketler : MEB, , "Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanı, Yazdılar", İddialarını, Yalanladı,

Yorum Yaz


Yazdığınız yorumların genel ahlak kurallarına uygun olmasına özen gösteriniz. Ayrıca yazdığınız yorumlarda isminiz e postanız eksik yanlış olmamalıdır aski halde yorumlarınız onaylanmaz dikkate alınmaz cevap verilmez.

Haberler